odgoda menstruacije

avenida

Poštovani.
naime, slijedeći mjesec odlazim na godisnji odmor i u to vrijeme bi trebala dobiti menstruaciju. Ne koristim nikakve kontacepcijske pilule, niti nikad nisam. Zanima me samo da li je moguce kako odgoditi menstruaciju na tjedan dana, da li postoje kakve tablete, koje i dal se mogu dobiti bez recepta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoje, obično se daju gestageni preparati, nekoliko dana prije očekivane menstruacije. Ne možete ih dobiti u slobodnoj prodaji u apoteci.
Dakle potreban vam je liječnički recept.

avenida

Zahvaljujem na odgovoru, nego, zanima me još samo da li je potrebno za te preparate obaviti kakav dodatni pregled, vađenje krvi ili nešto slično, ili je dovoljan samo posjet ginekologu? i da li je jako štetno odgađati menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Samo posjet ginekologu. Nema štetnosti.

ivana0028

Dobar dan! Molim vas odgovor ako može..ovako...nisam na vrijeme kupila tablete..danas mi je 3 dan menstruacije i počela bi danas piti Yaz tablete..uz 7 dana dodatne zaštite..dali je kasno?! I onda bi htjela odgodit menstruaciju zbog mora jer bi taman tada trebala dobiti.moje pitanje glasi.Dali mogu početi piti Yaz od danas ( 3.dan ciklusa9 te nove tablete nastaviti piti s tim da bacim 4 bijele tablete, dali će mi u tom slučaju izostati menstuacija te dali ću biti zaštićena? Unaprijed hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete i jedno i drugo. Konstatacije su vam točne. Za odgodu bacite bijele i počnite blister 25 dan i pijte do kraja.

marija_3296

Postovani, imam 17.godina i jako bolne i obilne menstruacije. 21.8 bih trebala ici na maturalac i dobiti menstruaciju u isto vrijeme, a ako je dobijem bojim se sa ce mi upropastiti putovanje. Nikada nisam bila kod ginekologa jer jednostavno nemam jos razlog. Zanima me ima li nacin odgode menstracije npr.tablete ali da ne moram dobiti recept za njih ili neki prirodni nacin odgode? Ili mozda nacin da smanjim krvarenje i jake bolove? Jl

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obično se daju gestageni ili kontraceptivne pilule. Svakako do prije odlaska posjetite ginekologa i zatražite od njega recept za to.
Bez recepta nikako.

avenida

Poštovani,
odlaskom ginekologu zbog odgode menstruacije dobila sam duphaston (2x1) i to da moram poceti uzimati 10 dana prije početka menstruacije. Ja sam sa uzimanjem počela jucer . Naime, problem je taj da već sada osjećam PMS,razdražljivost, nadutost trbuha i prsa su mi izuzetno osjetljiva i bolna. Inače imam izraženiji PMS. Zanima me , šta će se sada dogoditi sa PMS-om? Hoce biti prisutan sve dok ne dođe prava menstruacija? zahvaljujem....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno će biti prisutan do dolaska menstruacije.

avenida

Hvala na odgovoru....budući da je ovaj PMS dovoljno izražajan, a popila sam do sada već 3 tablete, da li je moguće kako putem Duphastona ubrzati menstruaciju, tako da dođe do kraja tjedna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće. Pijte 3x1 kroz sedam dana pa će nastupiti ranije.

avenida

Hvala na odgovoru...a ako prestanem sad piti Duphaston, popila sam 7 tableta....mogu očekivati da bih do kraja tjedan mogla doći menstruacija, ili samo neka nastavim piti dok ne dođe? jer mi je doktor rekao da sve dok uzimam Duphaston da neće doći do krvarenja....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako prestanete danas uzimati vjerovatno ćete dobiti za koji dan menstruaciju.