Ovulacija

Sakiiiii

Postovani, da li je normalno da se u periodu oko ocekivane ovulacije pojave simptomi kao sto su bol u bradavicama na dodir? Samo u bradavicama i samo na dodir, dojke nisu bolne.

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće je. To je zbog hormona.

Sakiiiii

Da li ta bol moze biti simptom neceg drugog? Trudnoce ili neke bolesti? Bol se pojavila otprilike dan ili dva pre ocekivane ovulacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Mala je mogućnost.

M3313

Poštovani doktore,
Imala sam nezaštićeni odnos sa dečkom dva dana nakon menstruacije. Menstruacija je došla točno na vrijeme, normalnog inteziteta i trajanja. Ciklus mi je inače 26-27 dana. Ovulacija je nastupila jer je bio prisutan i iscjedak, te se javljala bol točno na dan kad je ovulacija nastupila. U noći nakon ovulacije ja sam primijetila nekakvu mrljicu na donjem rublju. Zanima me imam li razloga za brigu jer se meni ovo nikad nije dogodilo ili je to samo ovulacijsko krvarenje?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće. Vjerojatno se radilo o ovulacijskom krvarenju.