Plodni dani

JopaM

Poštovani;
Zadnja mjesečnica mi je bila od 31.01. do 03-04. 02. Znaci trajao je 3,4 dana.
Ciklus mi traje 28 dana.
Spolni odnos bez zastite sam imala sa 6 na 7.02 te 7 na 8.02. Bez zastite.
Zanima me jesu mi bili plodni dani i ima li potrebe za tabletom za dan poslije i koliko dana nakon se moze popit, a da bi imala ucinak.
Decko je svrsio u mene oba puta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio na samom kraju neplodnih dana. Za svaki slučaj savjetujem tabletu (uzima se unutar 5 dana od odnosa). To je za slučaj da ovulacija nastupi ranije.

JopaM

Ok. Da li je kasno da je popijem sutra tokom dana.
Hvala vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Nije kasno.

tea_0507

poštovani, posljednja menstruacija bila 29.12.2020., nakon toga trebala je doći 27.1.2021. no nije došla, već sam imala 30.1. smeđi sluzav iscjedak taj jedan dan i gotovo, menstruacije nije bilo, beta je bila negativna, a ginekologica je rekla kako je endometrij maternice 5mm i izgleda kao da je bila menstruacija iako je nije zapravo bilo.

Sada 9.2 mi se pojavila jako svijetla crvena mrlja krvi i to samo nakon mokrenje prilikom brisanja, na ulošku svega par kapi toga rozo- crvenog, isto se pojavilo i drugi dan dakle 10.2. isto jako malo i većinom nakon mokrenja na papiru se vidi i tada je stalo, a sve je popračeno dosta iizraženim bolovima u donjem dijelu leđa. Cista nije bilo na ultrazvuku koji sam obavila sad 2.2.2021

Dali bi ti bio neki oblik menstruacije ili je to pred ovulacijsko krvarenje, malo me zbunjuje to jer su mi ciklusi od 30 - 33 dana...a ovulacije prema tome oko 16-18.dc, a ovo se krvarenje dakle pojavilo na 13 DC. I ako je u pitanju ovulacijski spotting, dali znači da ovulacija nastupa nakon tog spottinga ili?

Radimo i na bebi, dakle imamo nezaštićene odnose

lijepi vam pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenome vjerojatnije je da se radi o ovulacijskom krvarenju. Točan dan ovulacije ne može se predvidjeti, a krvarenje može (ali i ne mora) nastupiti oko ovulacije (dan dva prije ili poslije same ovulacije) zbog blagog pada razine hormona estrogena.