papa-test

sanja

Kad sam radila papa-test (u 7. mj.),imala sam pojačan bijeli iscjedak na što sam upozorila i liječnicu međutim,ona je rekla da ako postoji kakva upala da će to pokazati papa-test.Nalaz je bio uredan no ja sad imam žućkasti gušći iscjedak i ponekad svrbež.Zanima me da li papa-test doista može pokazati svaku promjenu ili upalu te ako je sa mnom sve u redu,odakle pojačani iscjedak (kroz čitav ciklus),da li da se ponovo obratim liječnici i koje bi još pretrage trebalo napraviti? Unaprijed se zahvaljujem

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
bolji uvid u ev. mikrobiološke uzroke dat će bris cerviksa na aerobe, anaerobe, klamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu.
Pozdrav.