Polypus genitaliorum femininorum

Poštovani,

prije 10 dana učinjena mi je ablacija endocervikalnog polipa? (oko 8 mm) i ekskohelacija. Preventivno sam popila Hiramicin 2x100 mg/5 dana.

Danas sam dobila nalaz biopsije:

Manji materijal je sluz prožeta leukocitima te dio višeslojnog pločastog epitela.

Molim Vas da mi odgovorite da li navedeni opis odgovara tkivu polipa i da li je normalno da još uvijek osjećam bolove (pogotovo kad više hodam i sjedim).

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, patohistološki preparat ne odgovara cervikalnom polipu.
Kod Vas je radna dijagnoza bio endocervikalni polip, jer je tako izgledao kliničkim pregledom.
Naime ipak se radilo samo o normalnom pločastom epitetelu koji je samo izledom podsjećao na polip.
Ne morate se brinuti Vaš histološki nalaz je skroz normalan. Bolovi su normalni nakon navedenog zahvata.

Zahvaljujem Vam na brzom odgovoru!