Ponavljajući spontani pobačaji

Gaga1711

Poštovani,
imam 28 godina, živim u BiH. Imala sam tri spontana pobačaja.
Prvi je bio u 26.07.2011.- blighted ovuum, u 8.tjednu - kiretaža.
Drugi je bio 27.01.2012.- ab. incompletus, u 6.tjednu - prokrvarila, kiretaža.
Treći put u 14. tjednu ( dobila sam temperaturu - ne visoku ) krenula mi plodna voda ( 07.01.2013.), dobila sam prostin za trudove, izazvali mi porođaj, ponovno kiretaža.
Poslije drugog spotanog radila sam kariogram, i moj i suprugov - uredan. Rezultati torcha: rubellavirus- negativan, HSV igG 21405 pozitivan, CMV IgG 3435 pozitivan, toksmoplazma negativna.
Nemam problama sa začećem, sva tri puta sam zatrudnila iz "prve".
Sada sam radila nalaze:
cervikalni brisevi na klamidiju,ureaplasmu,mikroplasmu,aerobe i anaerobe - uredan nalaz.
OGTT uredan,Radila sam ultrazvuk štitne žlijezde - uredan, kao i ultrazvuk jetre.
Nalazi hormona su sljedeći : T3 1,65 nmol/L, T4 87,4 nmol/L, PRG 5,53 ng/mL, TSH 4,36 mlU/L, LH 6,51 mlU/mL,
FSH 6,86 mlU/mL, PRL 28,9 ng/mL, E2 70,0 pg/mL. Kardiolipinska antitijela ACA IgG I IgM, B2gm - uredni, AT III, V Leidenov factor koagulcije, protein C i S - uredni. Pretrage na hepatitis ( HBsAg, ANTI - HCV, ANTI - HIV COMBO) - uredne.
Suprugov bris uretre- uredan, kao i spermiogram.

Sada sam radila nalaze trombofilije, pa ako mi ih možete protumačiti:
Molekularna analiza gena za trombofiliju:
- Umnažanjem dijela gena koagulacijskog faktora V, pomoću PCR, uz specifične probe za normalni i izmijenjeni tip gena FVQ 586, utvrđen je normalni tip gena za faktor V
- Analizom dijela gena koagulacijskog faktora II,pomoću PCR i uz specifične restrikcijske endonukleaze, za mutaciju G20210A – utvrđen je normalni tip gena za faktor II.
- Umnažanjem dijela gena za MTHFR, pomoću PCR metode, uz specifične probe za C677T, utvrđen je homozigotni mutirani tip gena ( TT )
- Umnažanjem promotorskog dijela gena za PAI-1, utvrđen je insercijsko –delecijski polimorfizam ( 4G/5G )
- Umnažanjem dijela gena za ACE, utvrđen je insercijski genotip (II ).

Možete li mi dati savjet što dalje činiti, koliko vremenski trebam čekati sljedeću trudnoću???

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Minimum 4 mjeseca pričekajte. Tsh mi se čini visokim iznad4.
Savjerujem još 3d uzv.