Razlozi kašnjena menstruacije

lalla28

Poštovani...mjesečnicu sam počela dobijati sa 10 godina nikad nisam imala većih problema,normalno krvarenje i podnošljivi bolovi..ciklus mi ej bio redovan 27 dana ali ovog mjeseca je izostala...dozivjela sam veliki šok otac mi je preminuo prije 5 mjeseci a i inace sam pod velikim stresom svakodnevno..nisam seksualno aktivna trenutno ali sam jako zabrinuta...da li je stres mogao uzrokovati tako iznenadan izostanak mjesečnice nakon godina redovnih ciklusa...ne osjećam nikakve tegobe ginekološke prirode a trenutno sam na terapiji antidepresivima hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogao je stres uzrokovati kašnjenje a moguć je i duži izostanak, a možda još više u kombinaciji sa antidepresivima.