savjet

kameleon

Postovani doktrore, vec sam vam prosli mjesec objasnila da smo ja i suprug u procesu pravljenja bebe. Menstruacija je kasnila, ja uradila test - negativan. Menstruacija dosla i trajala 5 dana. Od 2-og januara tekuce godine ( recimo svaki dan) suprug i ja imamo odnos.. Juce sam uradila test i bio je negativan.. Medjutim, poslednja tri dana osjetim mucninu pa cak i sada, cesce mokrim,otekle su mi grudi i pojavile se nepodnosljive bubuljice na licu ,tenzije u jajnicima kao da cu svaki cas da dobijem(inace sve mi ovo isto kao kad trebam da dobijem M).. zanima me da li je moguce da sam preuranjeno uradila test? da napomenem da mi menstruacija ovaj mjesec treba doci tek 28-og?Savjetujte me molim vas sta da uradim? Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, test na trudnoću radite samo tada ako vam kasni menstruacija.
Dakle ne prije toga jer nije vjerodostojan.