sluz

latika

postovani, prije 5 mjeseci sam rodila i dobila sam uredno menstruaciju nakon poroda i tako vec par ciklusa , inace imam PCOS ali kod dva pregleda ultrazvukom doktor mi je potvrdio ovulaciju poslije poroda. međutim količina sluz kroz ciklus je stalno prisutna, prvih 10 tak dana je nema oko ovulacije je poput bjelanjka a poslije ovulacije također primjecuj da postoji sluz ponekad u manjoj a ponekad u vecoj količini, cak je znam primjetiti i dok imam mestruaciju pa me zanima dali je to normalno?
citala sam da nakon ovulacije bi se trebao pojaviti kremasti iscjedak, pa mi sad nije jasno zasto imam toliko sluzi?
unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sa Vašom sluzi je sve u redu. Lijepo ste opisali tri njena stanja, koja se normalno pojavljuju samo u ovulacijskim ciklusima.
UZV-om je također potvrđena ovulacija. Dakle ne trebate se zaista brinuti.

latika

doktore hvala vam na brzom odgovoru, jos mi nesto nije jasno u vezi sluzi koja je pojacana u drugom dijelu ciklusa.ukoliko se desi oplodnja dali je moguce da sluz i dalje izlazi u drugom dijelu ciklusa.?ili je nebi trebalo biti? ukoliko sluz izlazi i 12 dpo dali mi to moze biti pokazatelj da nije doslo do oplodnje?
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sluz je u drugom dijelu ciklusa u tzv. sekrecijskoj fazi također prisutna, samo nije toliko rastezljiva. Ima je manje i neda se razvući među prstima a da se ne prekine.

anacrne

Postovani,
imam 19 godina,u 4. mjesecu prosle godine sam napravila pobacaj, menstruacija mi se nije jos u potpunosti unormarila.
Zadnju sam imala 13.12., a sada mi vec tjedan dana izlazi nekakva bijelkasto prozirna , no kad se osusi zuta sluz , te cudno mirisi.
Prvo je bilo toga malo a sada imam osjecaj kao da mokrim ili da imam menstruaciju. pojavili su se i bolovi u donjem
dijelu stomaka.jeli normalno da jos nisam dobila sljedecu menstruaciju? Te sto znaci ta sluz?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, pobačaj koji ste napravili prije godinu dana nema nikakve veze sa redovitim ciklusima.
Nije sluz nego žuti iscjedak, koji je rezultat upale u rodnici ili u gornjem ginekološkom sustavu.
Dva razloga su da se javite na pregled; iscjedak i kašnjenje menstruacije.