Test trudnoće

Kosjenka

Molim vas za pomoć.
Zadnja menstruacija bila mi je 8. 10. 2003. Rodila sam 29. 6. 2004. Od onda nemam menstruaciju jer dojim.
Postoji li mogućnost da zatrudnim i kada bih trebala učiniti test (obični, kućni, jer mi se ne da ići vaditi ßhcg) ukoliko sumnjam na trudnoću? Koliko dana od mogućeg začeća, budući da ne znam kad mi je bila ovulacija (izostaje mi tipična ovulacijska bol, rodnica je prilično suha)?

Unaprijed hvala!

dr. Miro Šimun Alebić, spec.gin.

Poštovana,
uz puno i rednovito dojenje, pouzdanost ove metode kontracepcije je dosta visoka u prva tri mjeseca. Sada, godinu i pol dana nakon poroda, na Vašem se mjestu na ovu metodu ne bih oslanjao. Što se testa na trudnoću tiče, kako nemate menstruacije, svaki je trenutak dobar. Za 4 tjedna od prvog testa ponovite test još jednom i znat ćete na čemu ste.
Želim Vam ono što si i sami želite. Lijep pozdrav.