trudnoća?

rakija

poštovani,
u 6. tjednu sam trudnoće, skroz je rano, to mi je jasno, ali sada već treći dan krvarim i imam bolove kao u vrijeme mensturacije.
odmah, kad sam to uočila bila sam na hitnoj i dobila utrogestan te obavezno mirovanje.
sutradan sam po preporuci svog ginekologa mjerila betu koja je 320, te za 2 dana bi trebala opet da usporedimo, ali on isto ne zna točno mi reći da li je ovo spontani.
mene zanima, ako nije spontani, da li je moguće da imam takvo krvarenje i bolove?

hvala vam puno....treći dan mi se sve nešto novo događa, a ne znam što....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, puno je nejasnoća u vašem iznašanju. Pod jedan, da li uopće trudnoća dokazana u maternici?
Ako je ultrazvukom sigurno dokazana trudnoća u maternici, te ako ste nakon toga krvarila i beta HCG je bio 320, mislim da se radi o ranom spontanom pobačaju.
Ako trudnoća nije nikad dokazana u maternici, a beta HCG Vam je 320 onda se vrlo vjerovatno radi o spontanom pobačaju premda se mora isključiti i vanmaternična trudnoća.
Savjetujem da svakako izvadite beta HCG nakon dva dana od prijašnjeg. Ako je porast beta HCG-a viši od dvostrukih vrijednost onda se možda radi i o krvarenju u ranoj trudnoći.
Dakle više opcija je moguće. Svakako budite pod kontrolom svog liječnika. Nažalost fali mi puno više detalja da bih Vam točnije odgovorio.

rakija

da, na hitnoj mi je obavljen ultrazvuk, te mi je doktor potvrdio trudnoću...
ništa, čekam novi nalaz bete...
hvala Vam puno!
pozdrav!

rakija

poštovanje opet,
evo, novi nalaz bete 340....
imam li se čemu nadati....?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, bojim se da se nemate čemu dobrom nadati, jer nije došlo do udvostručenja beta HCGa unazad dva dana.
Ako je već prije dokazana trudnoća u maternici i ovaj beta HCG mislim da nema smisla koristiti Utrogestan.
Bojim se da se već odigrao spontani pobačaj. Uz ogradu, da pred sobom nemam Vas i Vaše nalaze nego monitor ako me razumijete.

rakija

naravno, sve mi je jasno....!
evo, jutros su mi rekli obzirmo da je ipak to nešto malo narasla beta, da sumnjaju na vanmatern. trudnoću,
ali sa sutrašnjom betom će se znati više.
hvala Vam još jednom!