Kontracepcija

lindynette 20

GetLucky

Poštovani,
Oprostite na ponovnom pitanju, čitala sam svugdje o mom slučaju ili sličnima, ali previše je mogućnosti.
Sad sam zabrinuta zbog još jedne stvari, naime, tu prvu zakašnjelu tabletu iz pakovanja sam popila sa 12 sati zakašnjenja, ostale nastavila normalno. Negdje sam pročitala da je rizično ako se zaboravi ta prva tableta i ako smo imali nezaštićeni odnos unutar 7 dana prije te zaboravljene tablete. Zadnju tabletu iz prethodnog pakovanja sam popila u subotu, imala odnose u nedjelju i ponedjeljak, bez zaštite i dečko je ejakulirao u mene. Mjesečnicu sam dobila u srijedu. Trajala je dva dana i bila oskudna.
Oprostite još jednom i zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem kod vas. Imali ste menstruaciju.

bika94

Postovani. Danas sam oko 15h imala kašastu žutu stolicu s malo neprobavljene hrane. Moze li to znaciti da se pilula nije dobro apsorbirala iako pilule pijem u 20h svaki dan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Resorbirala se.

bika94

Zaboravila sam napomenuti da sam imala prije roga oko 13h odnos s deckom. Je li zastita tada bila smanjena?

bika94

I na 15. sam piluli. Znaci danas pijem 16.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite.

Emily5

Poštovani,

počela sam piti lyndinette 20. Jučer sam dobila menstruaciju (13.02.), no tek danas
sam popilu prvu pilulu (14.02.), dakle drugi dan menstruacije. Zanima me da li je
potrebna dodatna zaštita?!
Zahvaljujem unaprijed na odgovoru, lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije potrebna.

Emily5

A zašto onda na uputstvima piše da ako se prva tableta popije bilo koji drugi dan
menstruacije, da tada treba dodatna zaštita sljedećih tjedan dana?
Nikad nisam pila kontracepciju, sad sam odlučila i to probati, isključivo radi
zaštite od neželjene trudnoće, pa me sve zanima happy. Hvala Vam!

Emily5

A zašto onda na uputstvima piše da ukoliko se ne popije prvi dan
menstruacije, da se mora koristiti dodatna zaštita? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ma to je još uvijek dovoljno radi da ne treba dodatna zaštita i da je zaštita sigurna.
Premda da budete sigurni možete paziti idućih tjedan dana.

Emily5

Ok, hvala. Još bih Vas zamolila da mi odgovorite da li smijem uzimati
vitamin C dok pijem pilule te da li prirodni sok od naranče utječe na
smanjenu učinkovitost kontracepcije?! Naime, skoro svaki dan si ocijedim
dvije naranče i popijem, najčešće ujutro prije jela pa me zanima Vaše
mišljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije bitno.

Emily5

Zahvaljujem, lijepi pozdrav! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

bebamala

Postovani,pijem lindinete prema semi vec godinu dana,nikakvih problema nisam imala,menstruacije su mi bile redovne,ponekad malo oskudnije.
U ponedeljak sam pocela sa pauzom od 7 dana,dobila menstruaciju u cetvrtak koja je trajala do nedelje (4 dana).
Danas sam pocela sa novim pakovanjem i primetila braon sekret.Dakle ,braon sekret se pojavio dva dana posle menstruacije,to mi se nikad nije desilo.Da li je sve u redu ?

bebamala

imam jos jedno pitanje.Danas sam popila prvu pilulu iz novog pakovanja posle sedmodnevene pauze.
35 minuta posle popijene pilule imala sam dijareju (proliv).Da li se pilula apsorbovala ili treba da popijem jos jednu ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probojno krvarenje. Popijte još jednu svakako.

bebamala

Hvala vam puno,sve pohvale za vase odgovore,fenomenalni ste,kao i vas sajt !