Kontracepcija

lindynette 20

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

bika94

Poštovani doktore, utječe li MaxFlu na djelovanje Lindynetta 20?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu.

Emily5

Poštovani,

utječe li lekadol (paracetamol) na djelovanje kontracepcije? Hvala, lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe.

ninamar123

Molim vas pomozite mi,imam 17 godina,zbog povećanih muških hormona ginekolog mi je propisao lindynette 30,počela sam ih piti prvi dan menstruacije,no nakon tog mi je ona nestala,i pojavio mi se smeđi iscjedak,jeli to normalno ili??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Nastavite dalje s uzimanjem.

VANESSA 707

Poštovani,
pijem lindynette 20 malo više od pola godine, prije njih sam pila Diane 35 skoro 2g. Zadnjih par mjeseci imam sve obilnija krvarenja za vrijeme menstruacije. Nikada nisam imala obilne menstruacije čak ni kad nisam pila pilule, a sa Dianama se to još smanjilo pa me počinje brinuti jer sam sitne građe, imam cca 50kg i počinjem se osjećati slabo od tolikog krvarenja. Mislite da je to zbog pilula ili se možda radi o nekom drugom poremećaju? Help please

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vratite se na Diane.

jay

Poštovani,

prepisuju li se Lindynette 20 kod pojačane dlakavosti?
Mene su mučile izrazito neredovite, obilne i bolne menstruacije te pojačana dlakavost i ginekologinja mi je prepisala Lindynette 20. Sada sam već pri kraju petog blistera, menstruacije su regularne, gotovo bezbolne, ali ne primjećujem nikakve pozitivne promjene po pitanju pojačane dlakavosti.

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za hirzutizam ima puno boljih preparata; npr. Diane, Belara, Estal, Yaz, i slično.

bika94

Poštovani, utjece li casica rakije na resorpciju pilule ako sam ju popila sat vremena nakon pilule?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jednokratno ne.

ninamar123

nakon te menstruacije koja je nestala sam tebala ici na ultrazvuk,znaci da slobodno mogu sad na ultrazvuk?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

dreambig

Poštovani
Ginekolog mi je prepisao lindynette 20 jucer te je rekao da odma pocbem s terapijom. Ja sam kasnije naime vidjela da se treba zapoceti sa prvim danom menstrualnog ciklusa. Sad me zanima posto sam prvu tabletu popila jucer da li da nastavim s time ili da pricekam prvi dan ciklusa koji ce biti u sljedecu srijedu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Počnitr s prvim danom menstruacije, nikako ne nastavljajte dalje dok ne započne menstruacija.

Emily5

Poštovani,

pijem lindynette 20 svaki dan u 13h, a u zadnjih par dana imam proljev
oko podna, dakle praktički nakon 24h od popijene pilule, i tada opet
popijem u 13h novu (po redoslijedu za taj dan). Imala sam odnose s
dečkom i zanima me da li sam u potpunosti zaštićena? Pijem kontracepciju
isključivo radi zaštite od neželjene trudnoće, pa sam sad malo zabrinuta..
Hvala Vam unaprijed na odgovoru, srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste.