Kontracepcija

Moguca trudnoca

Dejan Šakoronja, dr. med.

Evama, u vrijeme očekivane menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pua jako male s obzirom da su vam ciklusi redoviti.

edna21

Poštovani doktore,
ponovo Vam pišem iako ste mi već odgovorili. Oprostite ako pitanja nisu primjerena. Pisala sam vam da sam u subotu u 4 h pocela piti yaz, a navecer u 11 h imala odnos bez zastite, prekinuti snosaj. Pitala sam Vas za pilulu Dan poslije, rekli ste da redovitno nastavim uzimati yaz. Međutim, od te prve noci ujutro me probudila mucnina i gotov sam bila povracala. Sada, peti dan, lezim i sve mi je vise mucno, malo jedem. Menstruacija jos nije skroz prošla, ali se smanjila. Da li ipak postoji sansa da sam trudna ili je to reakcija na yaz? Ako postoji sansa, je li mogu napraviti kucni test bez obzira sto pijem kontracepciju?
Hvala Vam unaprijed na odgovoru i bilo kakvoj utjehi

edna21

Zaboravila sam napoenuti da taj dan kad sam pocela uzimati yaz je bio drugi dan menstruacije, koja inace nije redovita i nakon tog dana se jos pojacala.. sada jos uvijek ima, ali oskudnije... Kako je doktore uopste moguće da do trudnoce dođe za vrijeme menstruacije? Je li istina da zena moze imati i tada ovulaciju?

klarazabrinuta

Poštovani, oprostite na smetnji!
Imam jedno pitanje, ako sam imala s dečkom odnos u 7 mjesecu? Jel postoji mogućnost za trudnoćom ako dobivam redovito menstruaciju svaki mjesec. Možda urani dan dva .. Ali imam prije menstruacije simptome, velika bol u stomaku, natečene grudi itd.
Udebljala se jesam u zadnje vrijeme. To skužim sama po sebi, i sa debljinom su mi i sise narasle.
Pa jel mi možete reći jel postoji tu mogućnost trudnoće unatoč redovitim menstruacijama?!
Hvala unaprijed happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Edna ne radi se o trudnoći. Nego o mućnini od pilula.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Klara ne radi se o trudnoći prema opisanom kod vas.

edna21

Poštovani doktore,
pisala sam Vam već dva puta. Imam još jedno pitanje i ostavit ću drugima prostor. U petak mi je krenula menstruacija, a u subotu sam u 4 h pocela piti yaz, prvi put. Navecer imala onaj nezasticeni odnos. Inace mi menstruacija traje dessetak dana, 2-3 dana bude smeckasto, pa 3-4 dana obilno, pa opet 2-3 dana smeđe. Danas je deveti dan i jos uvijek mi ima iako pijem tablete. Malo, ali ima. Da li je to normalno? Jesu li tablete trebale zaustaviti krvarenje? Je li znaci da ne djeluju?
Hvala unaprijed na još jednom odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Tablete umanjuju obim i dužinu menstruacije.
To je jedno od djelovanja pilula. Ne vidim problem.

Lecky23

Poštovani,
odnos sam imala 20.9. a menst. sam dobila 25.9 (trajala je 4 dana, iako inače traje 7). Iduću menst. trebam dobiti tek 22.10, ali primijetila sam smeđi iscjedak i lagano krvarenje 10 dana prije nego što trebam dobiti. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće, i da li da posjetim ginekologa? Hvala. P. S. Menst. mi inače nisu redovne.

violeta444

Izglubila sam nevinost sa deckom, bez zastite je bio u meni 5-6min, nakon cega je stavio zastitu i nastavili smo sa odnosom, posle toga je skinuo zastitu i bio u meni par minuta nalon cega me je naglo digao sa sebe i ejakulirao nakon par sekundi, ima li sanse da ostanem u drugom stanju? Hvala puno unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lecky ako ovaj ciklus niste bili spolno aktivna onda ne brinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Violeta odgovorio sam vam.

edna21

Doktore, oprostite, ne znam da li smo se razumjeli. U petak, treceg mi je pocela menstruacija, a u subotu cetvrtog sam pocela pit yaz. Danas je nedjelja i proslo je 10 dana, a ja jos krvarim. A taj dan kada sam pocela pit yaz imala sam i nezasticen odnos. Kazete da tablete umanjuju obim i duzinu, a ja krvarim vec deset dana? Zato ne razumijem sta da radim, pijem svaki dan yaz? Jesam li Vas pogresno shvatila?

violeta444

hvala vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Edna, to je privikavanje na pilule. Nastavite dalje s uzimanjem do kraja blistera. Radi se o probojnom krvarenju često vidljivom tijekom uzimanja niskodozažnih pilula.

edna21

Hvala Vam na svim odgovorima.

Karlo222

Postovani, molim vas da mi odgovorite na ovo vjerojatno ce zvucat glupo ali volio bi odgovor od vas.
Jeli moguce i ako je, kolika je mogucnost da dode do trudnoce ako je preko prsta unesena sperma u rodnicu djevojke, a da je prije toga ruka na kojoj je sperma bila isprana s vodom i obrisana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakva.

Karlo222

Hvala vam puno!