Kontracepcija

Moguca trudnoca

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

klarazabrinuta

A jel ima veze to što imam kao prištiće na bradavicama? Oprostite što vam pišem opet ali samo me zanima..
I sad trebam dobit za par dana, jel normalno da su mi već grudi nateknute i bolne?
Hvala vam na odgovoru. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je.

klarazabrinuta

Aha, hvala vam..... A ti prištići koji su kao.. Što sam vas pitala.. Zašto je to? Imam ih samo na lijevoj dojci.. Ne znam zbog čega..
Oprostite što sam Vam dosadna toliko.....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pms simptomi.

klarazabrinuta

Oprostite što vas tušim. Ali ja te prištiće imam dugo. Prije sam imala par ali nedavno su se pojavili još par njih..
Ne znam zbog čega, pa sam vamo zato dosadna. Zanima me :/ Hvala vam za sve doktore!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam zašto imate prištiće na dojci. Javite se liječniku obiteljske medicine.

mateaaaa

Dobar dan, 7.9 sam imala nezasticeni spolni odnos i menstruacija je stupila 8.9, trajala je kao i uvijek 8 dana. Od zadnje menstruacije nisam imala spolne odnose, ali sam imala gljivicnu infekciju, te sam se ljecila plymicol kremom. Danas je 16.10 a menstruacija jos nije dosla, koji su razlozi kasnjenja ako je trudnoca iskljucena? Zadnjih 2-3 dana me malo bole grudi(osjetljive na dodir) ali nista vise. Hvala unaprijed, LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stres, pcos, upala, cista itd.

edna21

Poštovani doktore,
pisala sam Vam da sam 4.10. pocela piti yaz i da jos uvijek imam krvarenje. Rekli ste da ispijem do kraja pilule. Međutim, kako me jos uvijek bole jajnici, pogotovo lijevi, a grudi na dodir toliko da ne mogu vise pipnuti, a navecer se probudim od bolova i jos uvijek krvarim, jucer sam otisla do svoje ginekologinje i tako objasnila, nista me nije pregledala, samo je rekla da ako za tri mjeseca ne prestanem krvarit dodjem do nje da mi promijeni pilule i propisala nesto za zeljezo. Inace Yaz mi je propisan i zbog zastite od trudnoce, a i zato sto sam imala cesta krvarenja.. Zanima me Vase misljenje, da li je uredu da krvarim tri mjeseca, ili da ipak odem i nekom drugom doktoru na pregled? Nije bas svejedno krvariti po cijeli mjesec plus bolovi u jajnicima i grudima..
Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bih čekao baš tri mjeseca. Prije bih promjenio pilule.

paranoican19

postovanje .. imam jedno pitanje .. naime ja i djevojka uvijek imamo zasticen odnos, na kraju odnosa sam napunio kondom vodom da provjerim je li sve ok i bilo je sve ok, ali m einteresuje ono sto sam primijetio u kondomu .. nesto bijelo kao koagulirano nije mi jasno sta je .. nije sperma jer sam svrsio kasnije i to ne u kondom je li moguce da je lubrinakt ili nesto ?

hvala unaprijed

Kazimir

Pozdrav
Ja i djevojka smo odlucili imat seks ,i meni i njoj je prvi put ,sad jos se skolujemo i nije bas da bi htjeli bebu tako da smo jako oprezni sto se tice kontracepcije.
Ona je u neplodnim danima tj,bit ce u trenutku spolnog odnosa,mislimo koristit extra safe condome uz prekinuti snosaj.Zanima me dali je to sasvim dovoljno opreza ,dali smo mozda pretjerali i da izbacimo nesto ili je potrebno jos nesto,tipa da pocinim "genocid " nad svojim spermicima jer im je potrebno 48 sati da se u pootpunosti "rregeneriraju" i ponovno postanu sposobni za oplodnju.
Hvala unaprijed na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Paranoican, radi se o sluzi i lubrikantu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je dovoljna zaštita. Prekinuti snošaj uz kondom.

Pitalica1

Da li je moguce u plodnim da nima zatrudniti od analnog seksa?
Naime situacija je sledeca,imali smo analni seks,ali nismo bas sigurni da li je kad je doslo do ejakulacije nesto ejakulata otislo na vaginu.Vise sam siguran da nije. Ali sad joj kasno 1-2 dan , 26 je dan.Istusirala se odmah posle tog,ali da li je moguce?
Do sad su joj ciklusi trajali 22,25,23,26,23,23,25 dana.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji ako je dio ejakulata dospio u rodnicu. U protivnom ne.

dora_s

Postovani Doktore,
Jednu pilulu sam popila sa zakasnjenjem od 24 sata skupa sa drugom pilulom, a negdje sam u sredini blistera i imala sam nezaštićeni spolni odnos sa dečkom i ejakulirao je u mene , jel postoji mogucnost trudnoce, pijem pilule vec 2,3 godine uz jednu pauzu?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji. Nije velika ali se ne može ni u potpunosti isključiti.

dora_s

To kad sam zaboravila pilulu bilo je kad sam u srijedu isla popiti i vidjela da nisam ni u utorak popila ,a odnos je bio jucer , da li je onda manja sansa ? Hvala