Kontracepcija

Moguca trudnoca

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teica ako ste test napravili nakon kašnjenja menstruacije onda se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da manja je.

zabrinutasam20

Poštovani, pijem kontracepcijske pilule Logest godinu i pol no u subotu u prvom tjednu uzimanja pilula (6.pilula) zaboravila sam ju popiti pa sam popila u nedjelju čim sam se sjetila ali prošlo je više od 12 sati. Dalje sam ih nastavila normalno piti. Zatim u utorak 16 dana prije mjesečnice (po mojem računanju to su plodni dani ako grješim ispravite me) imala sam spolni odnos u kojem je partner ejakulirao po stražnjici ali bojim se da je nešto moglo završiti i u rodnici. Kakve su šanse da ostanem trudna i što mi je sad činiti da čekam mjesečnicu ili da popijem pilulu za dan poslije? Čula sam i da Logest može poslužiti kao hitna kontracepcija ali nakon koliko od odnosa to ima smisla piti i na koji način?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa poduzimati. Čekajte menstruaciju.

Oziens96

postovani imala sam nezsticen seks tokom menstruacije (4. dan). Kolike su verovatnoce da ostanem trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su vam ciklusi redoviti, na godišnjoj razini tada vrlo vrlo male.

lily535

Postovani
Zanima me da li je moguce da sam trudna..ima redovite menstruacijske ciklusekoji traju 28 dana.Tri dana prije ovulacije imala sam peting s deckom na golo pri.cemu je mali dio njegovog ejakulata zavrsio u. Blizini mojerodnice...odmah nakon sam se obrisala...sad mi.menstruacija kasni dva dana i hvata me.panika...inace sam nevina..molim vas odgovorite mi.szo prije i.oprostite ako vas zamaram ovim pitanjem

vincet

Poštovani, zanima me mogućnost trudnoće? cura je zaboravila popiti pilulu u prvom tjednu uzimanja tj zakasnila je vise od 12 sati, a prije toga smo imali spolni odnos ali s prekinutim snošajem. Kolika je mogućnost trudnoće s obzirom da su joj plodni dani?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lily niste trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vincet mala. Nakon propusštene pilule dodatna zaštita kroz tjedan dana.

zabrinutasam20

Oprostite ponovno ja, odgovorili ste mi da ne trebam ništa poduzimati možete li malo objasniti zašto to mislite? Jer meni se čini da je trudnoća moguća, a i zadnjih dana me često boli trbuh i zlo mi je, no prošlo je 8 dana od tog spolnog odnosa i sada je već kasno išta poduzeti, a menstruacija treba doći tek za tjedan dana i meni je predugo to čekati jer se nemogu smiriti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemam što dodati. Spermiji ne trče niti skaču sa stražnjice u rodnicu.

Postovani doktore,
Zanima me da li je moguce da se implant.krvarenje pojavi 15dana nakon odnosa ili se radi o menustraciji (koja je u ovom slucaju dosla ranije 7dana)???

magy

Poštovani doktore, situacija je ovakva. Dugi niz godina liječim se od policističnih jajnika. Uzimala sam dugo Diane35, a sad me doktor stavio na Belara. Novu terapiju uzela sam tek jedan mjesec te je nekakva menstruacija uslijedila 05.10. Kako sam s novim menstrualnim ciklusom zakasnila uzimati terapiju odgodila sam to onda za idući ciklus koji bi trebao uslijediti sad u prosincu. U međuvremenu (13.11.) partner i ja imali smo nezaštićeni odnos. Smatram da je kod mene mala vjerojatnost za trudnoću s obzirom na policistične jajnike ali....krvarenje se danas pojavilo. Krv je bistra i zasad jako oskudna. Pomalo sam kroz dan osjetila prigušenu bol na mjestu gdje su jajnici i čudan neki osjećaj u želucu, ali inače se osjećam normalno. Sve mi to liči na simptome kao kada imam menstruaciju. Na uputama o lijeku Belara piše da se ne smiju uzimati ako se posumnja na trudnoću. Da li postoji mogućnost da je to implatacijsko krvarenje ili je to moja menstruacija koja se pojavila sama od sebe zbog neredovitog uzimanja terapije? Budući da nisam sigurna što je to da li da ipak onda pričekam s uzimanjem terapije?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. No ako krvarenje ima odlike menstruacije onda se ne radi o implantaciji.

Krvarenje je pocelo juce ujutro,danas drugi dan i traje..i jako je obilno??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o menstuaciji.

Mia666

Znaci popila sam Norlevo tabletu za dan posle, nakon 16 sati od ejakulacije, ejakulirao je u meni bez kondom, juce kad svrsio u meni mi bio 5ti dan nakon zavrsetka menstruacije a danas sam uzela Norlevo.
molim Vas za savet kad da radim test trudnoce, posle koliko dana? I kolikve su sanse da cu ostati trudna ??? hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno neće doći do trudnoće. Test ako će kasniti menstruacija koji dan.

Pitalica1

Situacija sledeca:Imali smo anal sex 6dan ciklusa,danas 7dan se pojavio bijeli gusti sekret u kolicini sekreta za vrijeme ovulacije.Da li je moguca trudnoca,sta predstavlja ovaj sekret,da li moze biti to uranjena ovulacija.Ciklusi su od 22-27.Zadnja dva puta su bili 27.Hvala