Da li je trudnoca moguca?

laraaa

Pozdrav, imam 15 godina i sinoc sam imala tkz. peting sa deckom.Zadovoljavali smo jedno drugog, u jednom trenutku sam cak sjedila na njegovom penisu, dok je on bio u donjem vesu, a ja gola. Nesto kasnije, dok smo se zadovoljavali, svrsio je pored moje noge, odmah to obrisao, te smo tu stali, nismo dakle nastavljali. Meni je to bio drugi peting u zivotu, te kao i nakon prvog nesto kasnije sam primijetila crvenkasto-smeđkasti iscjedak na donjem vesu. Samo sto za razliku od prvog puta, ovaj put je i drugi dan bilo malo smeđkasto-žuckastog iscjedka. Moje pitanje glasi jesam li trudna, da li je trudnoca moguca. I da napomenem da nikada nisam imala spolni odnos. Molim Vas da mi odgovorite.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu, trudnoća nije moguća.

Suzana1

Ja i decko smo se zadovoljavali i on je svrsio,ja sam prstima samo presla preko majice,meni se cini da je i ostalo nesto.I tom rukom sam presla preko vanjskog spolovila ali sam jace uprla.Jucer i danas me boli stomak ispod pupka lagani su bolovi.Menstruacija mi nije redovna u zadnje vrijeme prvo 30 dana pa 32 i sad 35 i zadnja je bila 26.2 i traje 5 dana.I citala sam dosta i negdje pise moze se zatrudnit negdje nemoze,pa sad neznam sta da mislim.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
mogućnost trudnoće je minimalna, gotovo nemoguća.

Lana3012

Pozdrav. Ovako, zadnju menstruaciju sam imala 07.03.2017., a 16.03. tj 10-og dana ciklusa sam imala nezasticeni odnos. Momak nije svrsio unutra vec prekinuo odnos prije samog svrsavanja. Vec 2-3 dana imam vaginalni iscjedak koji mi se i inace pojavljuje tokom plodnih dana. Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce i mogu li vec uraditi test? Hvala.

Tina900

Postovani,

molim vas za misljenje i pomoc.
09.03. prilikom spolnog odnosa partner je svrsio i kondom je ostao u vagini. Isti je izvukao odmah ali nismo sigurni da li je nesto prilikom tog izvlacenja"iscurilo" u vaginu. Dan poslije sam popila pilulu ellaone. Kako nisam tocno sigurna mislim da mi je prosla menstruacija bila poslije 20og.02. Menstruaciju jos uvijek nisam dobila I prisutni su mi bolovi u donjem dijelu trbuha, bolovi u donjem dijelu leda,slabu glavobolju grudi su jako bolne i vec nekoliko dana imam gusti bijeli iscjedak. Postoji li mogucnost da sam trudna unatoc piluli? Kada bi trebala ocekivati menstraciju? Bolovi su isti kao pred menstruaciju pa sad ne znam jel to znak da no trebala uskoro dobiti ili nesto drugo? Takoder mislim da sam u vrijeme odnosa bila I plodnim danima. Molila bih vas za vase misljenje.

Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lana312,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu, trudnoća nije moguća. Za test je još prerano, pričekajte menstruaciju i ukoliko izostane napravite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Tina900,
nakon uzimanja EllaOne postoji mogućnost da menstruacija zakasni. Što se kontracepcijske zaštite tiče od 100 žena koje su uzele tabletu nakon nezaštićenog odnosa otprilike 2 će zatrudnjeti.

Tina900

Hvala Vam na odgovoru.
Danas mi se pojavio smedi gusti iscjedak. Da li je to normalno poslije pilule ili je to znak da bi menstruacija trebala stici ili neki simptom trudnoce? Zaista ne znam sto misliti jer ovo je prvi puta da sam uzela pilulu jer se inace uvijek stitim I pazim pa mi je ovo sad zbunjujuce. I dalje imam simptome kao da cu svakog trena dobiti a od menstruacije jos nista

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
smeđi iscjedak koji navodite nije simptom trudnoće. Moguća je da se radi o upali ili početku menstruacije.