Da li sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, postkoitalna kontracepcija ne pije se na taj način, uzeli ste premalu dozu .
Mislim da Vam to nije bila menstruacija. Ista bi trebala doći u očekivano vrijeme.

anny-

hvala puno na odgovoru...

i samo me još zanima pošto je premala doza bila trebam li se brinuti da postoji mogućnost trudnoće? još jednom zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da postoji šansa za trudnoćom.

Kathy1991

Poštovani,
nalazim se u užasnoj dilemi... Ciklus mi kasni 8 dana. Za prethodnih mesec dana sam sa dečkom imala odnose, isključivo bez zaštite, ali smo maksimalno pazili. Juče mi se pojavio smeđ sekret, i čitajući na forumima, mnogi komentarišu da je to znak trudnoće. Imam još dosta simptoma, poput vrtoglavice, ali o tome ne mogu komentarisati, jer mi se vrtoglavice dešavaju i inače, umor, i slično. Jutros sam radila test koji je bio negativan, ali ja i dalje nisam mirna. Moje menstruacije su redovne. Molim vas, pomozite...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , ako Vam je test na trudnoću negativan onda niste trudni.
Uzroke kašnjenja menstruacije treba tražiti drugdje.
Preporučam Vam vaginalni UZV i dogovor sa liječnikom u svezi sa boljim načinom kontracepcije.

Kathy1991

Hvala najlepse! Pozdrav! happy

ich_

Poštovanje!
Mene zanima može li se dogoditi da nakon odnosa menstruacija, odnosno prvi dan menstracije" urani" ?....Naime, odnos je bio 14.9 a dobila sam 15.9 (trajalo je tri dana),.a inače sam uvijek dobivala 19. u mjesecu....evo sad je 5.10 i neki iscjedak sam primjetila.što bi to moglo biti?.....Hvala unaprjed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, menstruacija može svakako uraniti i mislim da Vam je to bila menstruacija.
Što se tiče iscjetka niste mi naveli boju konzistenciju, ima li miris, te da li imate kakve smetnje vezane uz taj iscjedak.

ich_

Hvala Vam na odgovoru..Što se tiče spomenutog iscjetka nekako je bio na početku onako smeđkasto-bijeli( možda mi se čini), mirisa ima , ali ne znam kako bi ga opisala..S time se pojavljuje nekakva bol u stomaku,onako kao da svaki trren trebam na wc,bol se pojavljuje uglavnom u donjem djelu stomaka..ne znam koliko će Vam opis pomoći ili odmoći! Samo još nešto da potvrdim...za odlazak ginekologu roditelji ne trebaju biti obavještene ako ja to ne želim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekao bih da se radi o gardnereli koaj se liječi lokalno uz terapiju metronidazolom.

suzy1305

Imam jedno pitanje.Pa ako ste u mogućnosti odgovoriti...
Imala sam odnos s dečkom dan nakon menstruacije i puknuo je prezervativ (extra safe).Nismo ništa primjetili dok već nije bilo gotovo...Pa me zanima kolika je mogućnost da ostanem trudna?
HVALA!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prvi dan nakon menstruacije dakle 6.dan ciklusa spada u neplodne dane ako Vam je ciklus redovit i ako Vam godišnja odstupanja u menstrualnom ciklusu nisu veća od pet dana.
Dakle ne postoji bojazan od trudnoće.

suzy1305

Hvala puno.Dajte mi samo još recite nakon koliko mogu napraviti test,da mogu biti 100 posto sigurna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, najispravnije je da učinite test na trudnoću iz prvog jutarnjeg urina u vrijeme očekivane menstruacije ili dando dva ako Vam ista izostane.

lannna

Pozdrav,
imala bi pitanje šta se tiče trudnoće.
redovito uzimam trinovum i u 9 mjesecu sam napravila pauzu. menstruacija mi je završila 17.09.i od onda ne pijem tablete.
interesira me dali postoji mgućnost trudnoće, jer sam 5.10. imala odnos gdje je pukao kondom i malo je iscurilo.
ciklus dok ne uzimam tablete zna trajati po 30-33 dana. znači da negdje bi morala menstruacija doći oko 16.10
hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim ako sam dobro izračunao menstruacija vam je počela negdje oko 12.9?
5.10. ste imali odnos.
Dakle 23.dan ciklusa, mislim da ako su vam ciklusi redoviti, ne možete tada ostati trudna.

noa011

molila bih vas i za vase misljenje o mom problemu.
naime, bojim se da sam trudna. 6 mj sam pila kontracepcijske tablete triquilar, a prosli mjesec ih nisam uzimala jer sam ostala bez tableta na par dana, 2-3 dana i moja me ginekologinja savjetovala da taj mj pauziram pa da sljedeci nastavim redovno piti. zadnja mjesecnica mi je bila 2. listopada, a slijedecu sam trebala dobiti 30. listopada. međutim, ja sam prosle nedjelje, točnije 24. listopada imala odnos sa deckom tijekom kojeg je on nehotice svrsio u mene. uplasila sam se za trudnocu i otisla sutradan, 25. 10. kod svoje ginekologinje i ona mi je rekla da mi moze dat tabletu za dan poslje, ali posto je to 6 dana pred mjesecnicu, da ne bi trebala ostati trudna. umirila me je i ja sva sretna otisla od nje... ali sada mi vec kasni 4. dan i jako sam uplasena.. od simtoma mi je jedino sto sam umorna i boli me glava, ali to je meni svakodnevica pa to odmah i iskljucujem..mozda eventualno idem malo cesce na wc i malo pojacani iscejedak, koji je bijelkast i malo gušći...ali sam primjetila tijekom zadnjeg odnosa koji je bio juce da me je bolilo i peckalo malo. pa jel to mozda neka upalica? ili mi kasni mozda zbog vracanja u "normalu" hormona (prije sam znala imat neredovite cikluse) poslje uzimanja triquilara?? ili sam pak trudna?????
unaprijed hvala!!! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mišljenja sam da kao i Vaša liječnica.
Svakako mislim da niste trudni, te da pričekate menstruaciju kroz par dana.

etjen

postovani?
Mozete li mi molim Vas odgovoriti koliko dugo sperma zivi na zraku?Najvise koliko sati?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, samo nekoliko sati u uvjetima izvan organizma.
U tijelu žene mogu preživjeti do 72 sata a za oplodnju su sposobni kroz 48 sati.