Dan začeća

newage

Poštovani,
zanima me kad je nastupilo začeće ako je dijete rođeno 04.01.2016.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko je dijete rođeno u gestacijskoj dobi od 40 tjedana računajući od zadnje menstruacije (koja bi prema tome trebala biti 31.3.2015), do začeća je došlo oko 14.4.2015. Ukoliko je dijete rođeno nešto prije ili kasnije oduzmite ili dodajte toliko dana.

mrkvica2609

Poštovani doktore, zanima me datum začeća, imali smo odnos na pretpostavku ovulacije, a prvi ultrazvuk je pokazao da je do zaceca doslo dan poslije, mogu li se pouzadati u to? Još dodatno ako znamo da je beba musko ("muski spermiji brzi, ali manje izdrzljivi od zenskih"blunk i odnos prije ovoga je bio 6 dana prije (mozda svega 3-4 ulaska muskog spolnog organa u zenski, ejakulacije nikakve nije bilo)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacija zametka se dešava 7 do 10 dana nakon oplodnje tako da se temeljem uzv-a ne može odrediti trajanje trudnoće u dan. Osim toga, uvijek u obzir treba uzeti standardnu devijaciju kod mjerenja. Trudnoća nije nastupila od odnosa u kojem nije bilo ejakulacije.

Saraeldo

Dobar dan, 03.06.2021. GA= 24+2 po ultrazvuku 24+1
Zadnja menustracija 15.12.2020.
Kada je došlo do začeća odprilike?

Saraeldo

Poštovani, ako je predvidjeni datum rođenja djeteta 21.09.2021 kada je dijete zaceto?

Ivo Balenović, dr. med.

Dijete je začeto krajem 12. mjeseca.