HS i odgovarajuce pilule

Iskra81

Postovani, s obzirom na to da sam, iako mi je ginekolog 3 puta menjao pilule, sa svakim imala uporna intermenstrualna krvarenja, odlucila sam da napravim pauzu sa pilulama, da bih mogla da uradim hormonski status, jer ga nisam radila (nije mi trazio ginekolog), pa me zanima koliko duga pauza treba da bude da bi hormonski status bio verodostojan? I ako biste bili ljubazni da mi napisete koje polne hormone treba da analiziram. Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Najmanje 15 dana bez hormona izvana.
Isti se rade od 2. Do 5 dana ciklusa: fsh,lh, e2, prolaktin, slobodni i ukupni testosteron, dheas, tsh, progesteron 21. Dan ciklusa.