Ureaplasma i Bartholinije žlijezda

Annuška

Poštovani doktore,

već godinu i pol dana imam problem sa jako bolnim upalama Bartholinijeve žlijezde. U tom vremenu upalila se oko 10 puta. Nekoliko puta je pukla sama, a više puta sam bila na inciziji gdje bi mi ginekolog stavio dren koji je stajao par dana i liječena sam antibioticima Klavocin. Zadnji put je bila najjača upala i napravljena mi je masurpijelizacija. Nakon što sam popila antibiotike napravila sam briseve na bakterije. Danas je došao nalaz i pozitivna sam na bakteriju Ureaplasma. Koliko čitam po interentu ova bakterija nije bezazlena. Za par dana idem u ginekologa na pregled, ali prije tražim Vaše mišljenje. Da li je moguće da je spomenuta bakterija utjecala na upale Bartholinijeve žlijezde, odnosno začepljenja kanalića kroz koji izlazi sekret Bartholinijeve žlijezde.

Unaprije Vam hvala na odgovoru.

Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obično se radi o polimikrobnoj flori a jedna od njih može biti i ureaplasma ali ne predominantno.
Savjetujem ekstrirpaciju žlijezde.