Kašnjenje menstruacije

elizabeth_yvonne

Poštovani,
Kasni mi menstruacija već 5 dana.Inače mi dolazi uvijek točno na vrijeme i nemam baš neke bolne menstruacije ,a nemam ni bolove pred menstruaciju.Zadnji spolni odnos sam imala prije prošle menstruacije(znači,spolni odnos sam imala 14.2. ,a menstruacija mi je došla 18.2.).Ne znam što bi to moglo biti,je li moguće da sam trudna?
Molim Vas da mi odgovorite!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. ostali uzroci stres, upala, cista, pcos i slično. Odavde ne mogu znati.

Postovani,
zadnja menstruacija je bila 12.06., ciklusi su redoviti, 28 dana. 19.06. sam imala odnos uz prekinuti snosaj, a za 26.06. sam uvjerena da je nastupila ovulacija (bolovi u jajnicima, ogromna kolicina rastezljive sluzi). Menstruaciju sam ocekivala 10.07, ali nje jos uvijek nema. Nisam pod stresom vecim nego uobicajeno, jedina promjena zadnjih mjesec dana jest da pijem b kompleks i borim se s vaginalnom gljivicnom infekcijom. Imam simptome dolaska menstruacije (bol u kostima, jajnicima, pristavost), ali mi je to slaba utjeha jer sam ih imala i u trudnoci. Znam da niste vidoviti, ali zanima me, po Vasem misljenju kolike su sanse da sam trudna i sto bi moglo uzrokovati kasnjenje menstruacije.Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

Postovani, danas sam uradila test na trudnocu i negativan je. Trebam li jos pricekati menstruaciju, ponoviti test ili sto prije na pregled? Hvala na odgovoru.

Vjerojatno se radilo o stresu jer ubrzo nakon sto se test pokazao negativnim, stigla je menstruacija.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Čekajte menstruaciju.

dea26

Poštovanje,
zadnja menstruacija je bila 20. 06, inače mi ciklus traje 30 dana i menstruacija je redovna, odnose sam imala sa zaštitom i nikad dečko nije svršavao u kondom nego vani..sad mi kasni 9 dana, da napomenem imam problema sa hipotireozom i u ovom mjesecu sam pila 7 dana antibiotik klavocin pa me zanima dali je moguće da se radi o trudnoći ili je antibiotik djelovao na kašnjenje menstruacije? jer imala sam sve znakove pms-a, bolne grudi, bolovi u donjem dijelu trbuha ali sad su ti simptomi minimalni..i još jedno pitanje, dali je moguće dobiti menstruaciju iako je žena trudna? znam malo glupo pitanje ali sad više ne razmišljam razumno jer me ovo muči..hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim pitanjima. Ad 2.Nije moguće naravno

dea26

samo da vam javim, napravila sam sad test za trudnoću i negativan je

dea26

Hvala vam na odgovoru, sačekat ću još par dana pa ću se javiti ginekologu da utvrdi u čemu je problem, sad mi je lakše kad je trudnoća isključena. Lijep pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Biserka2014.

Postovani,
zadnju menstruaciju sam imala od 27.06.-02.07. ciklusi mi inace traju od 25-30 dana. 13.07. sam imala nezasticeni odnos. M kalendar mi izbacuje da mi mjesecnica kasni 5 dana, od subote (4dana) imam simptome mjesecnice (bolovi u leđima, bolovi u donjem dijelu trbuha), ali mjesecnice nema. Tek rijetko se pojavi na toaletnom papiru malo svjetlo ružićastih tragova. 29.07 sam napravila test na trudnocu i negativan je. Da li sam uranila sa testom, i mislite li da ipak postoji mogucnost trudnoce? Unaprijed Vam velika hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Nije prerano. Pročitajte o ostalim mogućim uzrocima kašnjenja menstruacije u prijašnjim postovima.

ticy44

Poštovani,

menstruacija mi kasni već 5 dana. Trudnoća nije u pitanju. Obično imam redovite cikluse, a i nedavno sam imala upalu mokraćnih puteva i bakteriju e.coli. Je li kašnjenje normalno zbog toga ili može postojati i neki drugi razlog?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pročitajte prijašnje postove o uzrocima kašnjenja menstruacije. Dajte si malo truda.

ticy44

Poštovani,

nedavno sam imala e.coli i sada mi menstruacija kasni već 7 dana. Je li to normalno ili bih se trebala zabrinuti da se nije nešto zakompliciralo?

Wiz123

poštovanje, imam pitanje vezano za kašnjenje menstruacije. Naime Ja i moja djevojka imali smo spolni odnos ako ga se može uopće i tako nazvati. Nisam ni penetriro u nju kako treba nego samo vrhom glavića pokušao penetrirati ali nisam uspio, pri ćemu je ona nakon toga prislonila moj penis na svoju vaginu. Malo sam ga trljao o nju i sve u svemu je to trajalo nekih trideset sekundi. Nisam koristio zaštitu niti sam pri tome ejakulirao nego sam na vrhu penisa imao malo predejakulata, napominjem da sam se prije toga pomokrio. Zanima me da li je moguće ikako da je ona ostala trudna iako još napominjem da je nevina tako da nije bilo ni krvi jer nisam uspio penetrirati. Trebala je dobit mjesečnicu 30.7. ili 31.7. rekla je da ima sve simptome koje inače ima da će dobiti mjesečnicu no njoj jos niakvog traga. Sada se oboje živciramo oko toga da li je moguća trudnoća. pa joj možda vjerojatno kasni zbog stresa. Da li je moguća trudnoća iako je ona još nevina. Hvala.

Wiz123

poštovanje, imam pitanje vezano za kašnjenje menstruacije. Naime Ja i moja djevojka imali smo spolni odnos ako ga se može uopće i tako nazvati. Nisam ni penetriro u nju kako treba nego samo vrhom glavića pokušao penetrirati ali nisam uspio, pri ćemu je ona nakon toga prislonila moj penis na svoju vaginu. Malo sam ga trljao o nju i sve u svemu je to trajalo nekih trideset sekundi. Nisam koristio zaštitu niti sam pri tome ejakulirao nego sam na vrhu penisa imao malo predejakulata, napominjem da sam se prije toga pomokrio. Zanima me da li je moguće ikako da je ona ostala trudna iako još napominjem da je nevina tako da nije bilo ni krvi jer nisam uspio penetrirati. Trebala je dobit mjesečnicu 30.7. ili 31.7. rekla je da ima sve simptome koje inače ima da će dobiti mjesečnicu no njoj jos niakvog traga. Sada se oboje živciramo oko toga da li je moguća trudnoća. pa joj možda vjerojatno kasni zbog stresa. Da li je moguća trudnoća iako je ona još nevina. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tichy pričekajte još koji dan da krene menstruacija.