Kasnjenje menstruacije 3 mjeseca

pavlov

Postovani dr Imam 45 godina i unazad 1 godinu pocela mi je menstracija sarati pola godine bude redovna pa kasni 1-2 mjeseca e sad mi je prvi put zakasnila 3 mjeseca i 10 dana.Iem na redovne ginekoloske preglede zadnji u avgustu hvala bogu sve ok Preprucena hormonska terapija ali zbog veceg broja cisti i fibri na grudima jos nisam pocela strah me.Juce sam dobila poslije 3 mjeseca.Pocelo je obilno i bolno.Sad pojma nemam sta je normalno sta neBoli me na trenutke donji dio stomaka i to vise desno pa neki ostri zigovi u preponi i moram cesto na wc cak me sinoc dizalo i ponoci.Imam termin kod ginekologa 09.01 jer je sad vrijeme praznika.Molim vas recite mi je li normalno ako menstracija dugo kasni i da onda bude obilnija.Molim vas imate li neki savjet za mene dok se moj dr ne vrati sa godisnjeg Hvala vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Promjene ciklusa koje navodite tipične su za klimakterij.
Povremeno menstruacija nastupi na vrijeme, redovito a onda opet kasni par mjeseci.
Dakle radi se o prelaznom razdobolju prema menopauzi.
Ako ne možete uzimati hnl, možete uzimati gestagene jedno vrijeme.