Kupanje u trudnoći

annie1903

Poštovani,trenutno sam u 4.mjesecu trudnoće te je trudnoća uredna i sve je zasad dobro. Budući da je vrijeme sve toplije te sam ovoga ljeta planirala na more, a u vremenu prije i nakon mora povremeno kupanje na jezeru vikendom. Ginekologinja mi je rekla da je kupanje sigurno i plivanje preporučljivo, naravno ne u vodama koje su naočigled zagađene i koje se ne pročišćavaju. Poznanici mi tvrde da je kupanje tijekom trudnoće opasno, da je za trudnice bolje ne kupati se i ne plivati u jezerima, rijekama i bazenima, pa me zanima Vaš savjet. Smijem li se kupati u moru i jezeru, budući da je to jezero uvijek čisto i pročišćeno?

Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno se možete kupati i plivati ako su zadovoljene higijenske mjere (odgovarajuća čistoća vode).