mogucnost trudnoce

analub

Postovani

kontracepcijske pilule sam uzimala 5 mjeseci zbog problema sa neredovitim menstruacijama.
Zadnju tabletu sam uzela prosli tjedan (21 tableta) i ovaj tjedan je stiglo redovito krvarenje.
Zanima me kolika je mogucnost trudnoce drugi dan tog krvarenja, ako sam ovaj put prestala sa uzimanjem tableta, tocnije prvi dan krvarenja nisam zapocela s novom kutijom.

Unaprijed se zahvaljujem

pufnicaa123

Prestala sam da pijem antibebi pilule pre nekih nedelju dana.A moj decko ne zeli sada da stavlja kondom, tj zeli ali ne na samom pocetku odnosa nego pred kraj...pa me zanima da li postoji mogucnost da ostanem trudna na taj nacin?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakva jer ste dobili menstruaciju.

zabrinuta786

Poštovani,

znam da situacija djeluje bizarno, i da je pitanje jako glupo, no molila bih vas da odgovorite. Naime menstruacija mi je zavrsila prije 8 dana, i to se dogodilo odma nakon sto je menstruacija zavrsila. Decko i ja nismo spavali skupa, no doslo je do ejakulacije po mojoj ruci na sto sam ja to obrisala maramicom i isprala vodom te povrsno nakon toga obrisala. I zaboravila sam oprati ruke nakon toga, te sam otisla na wc, i kako sam presavijala papir rukama tako sam se i obrisala. Zanima me dali postoji mogucnost da su spermiji na neki nacin mogli uci u mene, odma nakon toga sam se oprala, bilo kako putem vode, te dali je moguca na taj nacin trudnoca? Nemojte mi samo reci da napravim test tokom par dana, jer ga kanim napraviti, no zeljela bih cuti sto vi mislite..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema šanse za trudnoćom. Ne treba vam test.

arijanaZMB

Postovani,koristila sam 6mj.yaz pilule i prekinula sam ih koristit prije 2mj.menstruaciju poslije mjesec dana prestanka(onu prvu normalnu)sam imala 16.12 (na 28dan-sto nikad nisam imala ni ko cura)a 23.12sam imala odnos s muzem prekinut snosaj nije svrsio u mene... Danas mi je vec 31 dan ciklusa a menstruacije nema!!!(da li su se sta hormoni poremetili)moje pitanje je kolika je sansa i da li postoji mogucnost da sam trudna!??imam sve simptome pms-a..nadutost,bolne dojke,kao proliv,nervozu i ucestalo mokrenje(sto prepisujem nervozi sto nema menstruacije)unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.
O ostalim uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima.

mtad

Poštovani,
Ovaj mj sam imala prvi spolni odnos, nakon toga jos 3, svaki je bio sa kondomom i nikada nije pukao, nije doslo ni do ejakulacija. Vrlo sam zabrinuta jer mi kasni menstruacija i tjedan dana me vec bole grudi. Negdje sam procitala da zna kasniti jer je prvi puta, nisam sigurna o pouzdanosti te informacije pa bih vas molila za vase misljenje. Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u zaštitu onda se ne morate brinuti oko trudnoće. O uzrocima izostanka pročitajte u našm prijašnjim postevima.

posebna

Postovani, bila bi vam zahvalana ako mi mozete odgovoriti...nakon poroda imala sam jedan nezasticen odnos bez ejakulacije prije odnosa za vrijeme odnosa do ejakulacije je doslo nakon odnosa 3-5 min oralnim putem pa a ko mi mozete reci kolike su sanse za trudnocu i jel potrebna pilula za dan poslije...jer nisam u mogucnosti sljedeca dva dana ici kod ginekolga..da napomenem da ne dojim i da mi je tesko odredit plodne dane jer se ciklus nije regulirao...pretpostavimo da su plodni bili je li postoji mogucnost trudnoce?.....Zahvaljujem unaprijed

teich89

Poštovani,
posljednju menstruaciju imala sam 3.5. trajala je samo dan i pol,puno oskudnija nego inace. Nekoliko dana nakon završetka primijetila sam bijeli iscjedak kakav inače imam u ovulaciji. Od onda mi je trbuh napuhnut, grudi punije i teske, samo spavam i jedem i sva sam troma,kakva sam inače par dana prije menstruacije a trebam dobiti za dvadesetak dana tek.Ja i dečko koristimo metodu prekinutog snošaja. Je li moguca trudnoca? Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posebna, ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije onda se ne morate brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teich, ako vam iduća menstruacija ne dođe u očeivano vrijeme, napravite test na trudnoću. Za sada niste trudni jer ste imali menstruaciju 3.5.

posebna

Hvala vam na odgovoru...sigurni smo da nije bilo ejakulacije ona se dogodila 3-5 min od zadnje penetracije...smatrate da mogu ocekivat sljedecu menstraciju prema opisanom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Očekujte ju u očekivano vrijeme.