Povišena temperatura nepoznatog podrijetla nakon porođaja

Josipa71

Poštovani

Molim Vas da mi objasnite ovaj nalaz: "U obilnom primljenom materijalu histološki je vidljiv krvni ugrušak, obilno nekrotično tkivo, tračci urednog endocervikalnog epitela i vrlo sitni djelići endometrija s tubularnim žlijezdama obloženim pravilnim jednorednim cilindričnim epitelom endometralnog tipa." Unaprijed zahvaljujem!

Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rađena je kiretaža? Koja je bila indikacija ?

Josipa71

Poštovani,
radi se o mojoj kćeri.Prije godinu i pol je imala spontani pobačaj a prije 3 mjeseca je rodila.
Tjedan dana nakon poroda dobila je temperaturu 39 sa 7 i ostala ponovo u bolnici.Tamo je napravljena kiretaža ali nam nitko nije objasnio nalaz.
Na nalazu koji sam Vam poslala piše :posebno se traži :status febrilis post partum a.d.VIII
Hvala na odgovoru.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom radi se o upali sluznice maternice i od tud je neuredno krvarila i bila febrilna. Sada je već sigurno dobro.

Josipa71

Poštovani
sada je dobro hvala na objašnjenju.
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.