mogućnost trudnoće

Dejan Šakoronja, dr. med.

Panicarka ne radi se o mogućnosti trudnoće.

posebna

tako mi je moja ginekologica rekla 13.5 na pregledu da će ovulacija nastupit oko 15-16.5

alic_h

Poštovani, menstruacija mi je do sada uvijek bila redovna (28. dan), ali posljednja je kasnila 5 dana (u aprilu je bila 10.04., pa posljednja 13.05.)
Želim da pitam da li postoji mogucnost da sam trudna iako odnose imam uvijek sa zastitom (kondom) jer menstruacija nije bila normalna, samo prvi dan a ostala tri dosta slabije..
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Alic, ne radi se o trudnoći.

posebna

molila bi ako meni možete odgovoriti...može li sperma 4-5 dana prije ovulacije bit sposobna za oplodnju...ili samo onih 48 h kako se navodi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spermiji su sposobni za oplodnju do 48 sati.

posebna

Hvala...ugodan dan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Patrizzz17

Poštovani, decko i ja imali smo odnos kada mi je bio prvi dan plodnih dana, na pocetku mozda 15sek bez zastite a nije ejakulirao ni nista te smo stavili kondom i nastavili. Kondom je pravilno stavljen te nije bio ostecen. Decko je svrsio u kondom. Zanima me postoji li mogucnost trudnoce zbog prvih 15 sek nezasticenog odnosa? Ili postoji li iz svega navedenog mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi trebalo doći do trudnoće.

Patrizzz17

Nadam se. Jer decko nije bio ni blizu ejakulacije a i stavili smo kondom te onda nastavili.
Samo danas osjecam bol jajnika. Jel to normalno u vrijeme plodnih dana?

ivanamatija

pozdrav!
zadnju menstruaciju sam imala pocetak ozujka,od tada sam imala odnose nezasticene al prekinutim snosajem inace imam neredovite menstruacije ,dali je moguca trudnoca ?
zadnjih tjedana imam mucnine,promjene raspolozenja,cesto odlazenje na wc ....
hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Patrizz normalno je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivanamatija, moguća je. Napravite test na trudnoću.

ivanamatija

hvala na odgovoru
a zanima me dali je moguca ovulacija I plodni dani a bez da nastupi menstruacija ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem vaše pitanje.

ivanamatija

dali mogu imati ovulaciju ako ne dobim menstruaciju,odnosno kako mogu znati dali imam plodne dane s obzirom na neredovitost menstruacija ?

bobica97

Zadnju mjesečnicu sam imala 3.5. i 22.5. dečko i ja smo se međusobno zadovoljavali.Ja sam držala njegov spolni organ u rukama i kada sam osjetila da mi je ruka mokra, izvadila sm ruku. Tu ruku sam obrisala o posteljinu i uhvatila njegovu ruku. Posle minut dva, on je tu njegovu ruku stavio kod mene i gurnuo mi prste u vaginu. Pre nego što sam uhvatila njega za ruku, njegova ruka je bila suva. Grudi me bolu od 17.5. kao kad treba da dobijem mjesečnicu i osećam da su mi teške i bolne. Kada skinem grudnjak i kada se sagnem baš me bolu. Nikada nisam imala spolni odnos i od 16.5. sam bila pod jakim stresom. Mnogo se plašim trudnoće...I imam 2 pitanja
1.Da li sam trudna?
2.Žašto me bolu grudi još od sredine ciklusa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivanmatija, po sluzi, uz folikulometriji, lh trakicama, maybe baby i slične metode dokazivanja ovulacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bobica niste trudna. Bol u drugom dijelu ciklusa je jedna od odlika je druge faze ciklusa.