spaljivanje ranice i krvarenje nakon postupka.

leona2510

Poštovani. 12.10. sam bila na spaljivanju ranice. Rečeno mi je da se moram suzdržavati od odnosa 7-10 dana. Deveti dan sam imala spolni odnos prilikom kojeg sam obilno krvarila. Krvarenje je ubrzo nakon odnosa prestalo da bi jedan dan kasnije opet počelo. Sad to krvarenje traje već 11 dana dana i nimalo se ne smanjuje. Danas sam na sve to mislim dobila i menstruaciju jer me počelo boljeti u donjem djelu trbuha. Sad mene konkretno zanima dali je to krvarenje s obzirom na sve normalno ili je razlog za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koji zahvat je rađen? Ecg tj. Elektrokoagulacija ili letz?
Ako je prvi ne bi trebali tako dugo krvariti. No sad vam je stigla menstruacija, pa ćete vidjeti da li će biti krvarenja i nakon menstruacije.

kikap

Poštovani, trebam Vaše mišljenje vezano uz krvarenje poslije paljenja ranice.

10.5.2014. sam rodila. Na prvom pregledu ustanovljena je ranica. Doktor je predložio paljenje. Kako beba još uvijek sisa, imala sam svega 2 puta menstruaciju.

27.2. bila je posljednja menstruacija, a 10.3. bila sam na paljenju ranice. Poslije čega sam imala bolove (rečeno mi je da je to normalno). 20.3. sam počela krvariti. 24.3., 26.3., 27.3. doktor je radio premazivanje kako bi spriječio krvarenje. Krvarenje još uvijek ne prestaje. Molila bih Vas Vaše mišljenje. Hoće li krvarenje samo od sebe prestati ili ću morati na premazivanje sve dok krvarenje ne prestane? Postoji li neki drugi(bolji) način zaustavljanja krvarenja?

Ima li razloga za brigu, budući da se moram oprezno kretati da ne bih povećala krvarenje?

Unaprijed, puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Stat će. Možda još koje premazivanje.
No ne razumijem neposredno nakon poroda spaljivanje ranice.
Čemu? Zar je papa test bio loš ili?

kikap

Hvala Vam na brzom i ohrabrujućem odgovoru.

Papa test je bio uredan. Prema preporuci doktora, odlučila sam se za taj postupak. Iz tog razloga doktor je na prvom pregledu radio papa test. Smatrala sam da je spaljivanje ranice potrebno. Da li je toliko krvarenje uobičajeno ili je spaljivanjem nešto oštećeno?

Unaprijed, hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tkivo je vulnerabilno nakon poroda i rastresito i fragilno. To se baš ne primjenjuje bez veće potrebe.

kikap

Znači ipak sam trebala pričekati. sad

Nisam Vas mislila još smetati, ali sinoć je kroz rodnicu izašlo neko tkivo (ne znam kako bih to nazvala), nešto kao koža veličine palca. Da li je to posljedica premazivanja? Posljednji puta doktor je stavio tupfer koji sam u rodnici držala 8 sati. Da li je tim postupkom tkivo(ili nešto drugo) oštećeno? Zaista sam uplašena. Molila bih Vas Vaš savjet (ako možete naslutiti što bi to bilo), da li da pričekam da krvarenje stane ili da i dalje odlazim na premazivanje? Svaki Vaš savjet puno mi znači.

Unaprijed, puno hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. To je izljuštena sluznica, a posljedica je premazivanja.