Trombofilija

Titi7

Poštovani,
imala sam dva spontana pobačaja, oba u 9 tjednu trudnoće. Radila sam nalaz na trombofiliju i nalaz je sljedeći:
Faktor V Leiden (R506Q) normalan tip
Faktor II protrombin (G20210A) normalan tip
MTHFR (C677T) heterozigot
PAI-1 (4G/5G) homozigot 4G
Sada sam trudna 5 tjedana i od plusa na testu za trudnoću pijem Aspirin Protect 100 mg po preporuci ginekologa. Za dva tjedna idem ponovno na pregled da gin. vidi kako se plod razvija i da odluči o daljnjoj terapiji. Po Vašem mišljenju da li je ovaj nalaz trombofilije za terapiju niskomolekularnim heparinom ili je dovoljno piti Aspirin Protect 100 cijelu trudnoću?
Zahvaljujem na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne treba terapija heparinom.

Zbiuk

Postovani...
Radila sam nalaz na trombofiliju
Normalni tip gena za faktor V
Normalni tip gena za faktor II
MTHFR C677T heterozigotni tip gena ( CT)
PAI -1 insercijsko-delecijski genotip4G/5G
ACE inseracijski genotip II
Mozete li mi reci o cemu se ovdje radi...
Jeli nalaz u redu... Ako nije sto bi trebala uzimati tjekom iduce trudnoce... Imala sam jednu normalnu trudnocu I tri habitalna pobacaja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebala bi u idućoj trudnoći terapija heparinom. No konzultirajte i hematologa.

matea.13

Poštovani,
nakon gubitka bebe u 35. tt (uzrok smrti je bila tromboza posteljice) rađen mi je nalaz na genetske čimbenike trombofilije.
Nalaz je sljedeći:
Faktor V Leiden (R506Q): normalan tip
Faktor II protrombin (G20210A): normalan tip
MTHFR (C677T): normalan tip
PAI-1 (4G/5G): heterozigot 4G/5G
Molim Vas da mi pojasnite radi li se u mom slučaju o trombofiliji i ako da, jesam li kandidat za heparin ili neki drugi oblik terapije u idućoj trudnoći?
Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, kandidat ste za heparinsku profilaksu.

kdk

Poštovani, trudna sam 8 tjedana i primam svakodnevno Fragmin od 5000 zbog 2 spontana u 8 tjednu(između sam imala jednu urednu trudnoću i porod). Zanima me mogu li obaviti popravak zuba s obzirom na heparin? Doktor mi je rekao da pomaknem heparin sa 18 sati na jutro poslije i da idući dan odem kod stomatologa pa da opet vratim na uobičajeni sat. Da li se to smije? Molim Vaše mišljenje. Unaprijed se zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postupite tako kako vam je rekao vaš ginekolog.