u kom periodu ciklusa uraditi vaginalni i cervikalni bris

?

Mozete li mi reci da li je u redu uraditi vaginalni i cervikalni bris neposredno pred menstruaciju? Obicno sam ove briseve radila par dana nakon menstruacije, sto je koliko sam ja upoznata, neko najoptimalnije vreme (ispravite me ako gresim), medjutim, sada se tako namestilo da je vreme za kontrolni bris (imala sam e.coli koju sam lecila, ali pretpostavljam da je jos uvek imam) pred menstruaciju pa ne znam da li da sacekam da prodje menstruacija ili mogu da odem i pre. Kod doktorke je bila velika guzva i nisam stigla da je pitam, a s obzirom na to da dugo vremena imam raznorazne probleme ne bih volela da dodje do greske, ali ni da previse cekam sa terapijom posto i dalje imam simptome samo nesto blaze (svrab i peckanje vulve), ne zbog simptoma nego da se situacija ne pogorsa. Hvala puno na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oni se uzimaju u vrijem kad imate smetnje, neovisno o dijelu ciklusa. Možete ako su kontrolni i pred menstruaciju.