Oskudna menstruacija

hulala1

Postovani, ciklus sam dobila na vrijeme (31 dan), kao i uvijek, gore-dole jedan dan. Krenulo je sa jacim grcevima i muce me cijeli ciklus, krvarenje je bilo normalne boje, ali za mene oskudno, sada je cetvrti dan, i skoro da i nema krvarenja, ali grcevi su tu, to je za nekog normalan ciklus, ali ja inace imam obilnije cikluse, 5 dana krvarim bas, 6 dan staje polako. Ovo je prvi put da se desilo ovako. Mijenjala sam mjesto zivljenja, promjena klime velika, plus mrsavljenje pa onda pojacana hrana naglo u zadnjih mjesec dana. Ne znam da li bi to mogao biti uzrok. Hormone i briseve sam radila prije pola godine, sve uredno. Imam suspektan polip u endometrijumu i mikrocisticne jajnike. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogući su navedeni uzroci. No mislim da grčeve imate zbog polipa na endometriju. Nakon menstruacije sugeriram UZV pregled.

lenaa9696

Postovani,
Prosla menstruacija mi je kasnila 3dana,test je bio negativan,al ovu sam dobila 5dana prije.Primujetila sam da su poceli raniji simptomi psma pa se dalo ocekivati.Medjutim prvog dana mi ide poprilicno dosta,imala sam jake bolove pa sam popila caffetin menstrual nakon cega su nestali.Drugog dana ne osjecam bolove,da li postoji mogucnost da sam trudna? Takodje sam citala da ako se na ulosku vide grudvice krvi da to nije lazna menstruacija
Mene zanima da kako je prepoznati,i da li moze tokom trudnoce da se pojavljuje svakog mjeseca

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umišljajte si. Radi se o Menstruaciji.
O razlikovanju prave i lažne pročitajte u prijašnjim postevima.