Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

formula 101

Majda

Postovani doktore,

da li imate kakvih saznanja ili iskustva s proizvodima protiv ispadanja kose iz linije Fabao formula 101 (http://www.mandarin.hr/formula/101a.htm).

Zanima me kakve su prednosti i nedostaci tih proizvoda u odnosu na proizvode na bazi midoxidila ili Aminexila (ucinkovitost, nuspojave, duljina koristenja) ako se uopce mogu uspoređivati s obzirom da se radi o biljnim preparatima.
Cijena preparata je poprilicna pa me zanima da li se isplati probati.

Imam 36 godina, kolicina kose na glavi mi se vec skoro 10 godinama polako ali sigurno smanjuje a problem je narocito izrazen u zadnje 2 godine neposredno prije i nakon drugog poroda. Jedna dijagnoza je bila zenska androgena alopeciju i terapija Pilfudom kao jedino efikasno rjesenje dok je misljenje dugog lijecnika da bi rezultate mogla dati i terapija Aminexilom...

Unaprijed hvala na odgovoru.

M.

dr. Krešimir Kostović

Mislim da gore navedenim biljnim preparatima nećete postići poboljšanje. Ako imate androgenetsku alopeciju, lijek izbora je minoxidil. Ipak, morate znati da niti on nije potpuno učinkovit, ali ga ipak vrijedi pokušati primijeniti.