Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

hirzutizam

cukibuki

Postovani, imam 23god i velik problem...imam musku osobinu dlakavosti(po nogama, rukama, bradi,iznad usnice,pri dnu ledja, na stomaku)uzas...radila sam neke pretrage,nemam policisticke jajnike, ultrazvuk stitnjace je u redu, a ovo su nalazi, neki hormoni odstupaju: PROLAKTIN 1168 mU/L , FSH 8,83IU/L , LH 50,46 IU/L , PROGESTERON 5,0 nmol/L ESTRADIOL 470,20mol/L , TESTOSTERON 4,24nmol/L , KORTIZOL(8H) 848nmol/l , KORTIZOL(16H) 593 nmol/L , T3 1,90 nmol/L , T4 103 nmol/L , TSH 5,32 mlU/L
cula sam da trebam jos na ultrazvuk nadbubrezne zljezde i mozda hipofize.Ako mi tu nista ne nadju zanima me kako cu onda rjesiti pitanje dlaka(vjerujte mi da ne pretjerujem)....ne uzimam nikakve ljekove i osim ovoga sam potpuno zdrava..otisla bi na lasersko uklanjanje, al se bojim da nebude imalo nikakvog ucinka ili da se dlake opet vrate...sto mi vi preporucujete?? unaprijed HVALA

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Liječenje hirzuitizma je zajedničko endokrinološko i dermatološko. Prvenstveno je potrebno da Vam endokrinolog odredi hormonsku terapiju (ako je potrebna), a nakon toga paralelno s korekcijom hormonskog statusa radi se laserska epilacije. Bez korekcije osnovnog poremećaja, nema smisla niti epilacija.