Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

još o kosi (nastavak na 101)

Majda

Hvala na odgovoru.
Imam još jednu dilemu
- da li u slučaju da se ipak ne radi o androgenetskoj alopeciji terapija minoksidilom može biti kontraproduktivna i
- kakva zdravstvena stanja mogu zahtijevati prestanak terapije i da li je istina da nakon prestanka terapije kosa još više opada?

Naime, u mom slučaju se dijagnoze liječnika (ambulante u Vinogradskoj bolnici i na Šalati) ne podudaraju, pa se bojim da krivim odabirom terapije ne pogoršam stvari.

M.

dr. Krešimir Kostović

Bez obzira o kojem se opadu kose radi, terapija minoxidilom ne može biti kontraproduktivna. Nakon prestanka terapije kosa ne bi trebala više opadati. Odlučite se za jednog dermatologa i pokušajte terapiju. U najgorem slučaju neće biti rezultata, ali zbog same terapije (ma koja ona bila) neće doći do pogoršanja.