Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

prištevi

danijela

Dragi doktore! Molim savjet! Prije nekog vremena počeli su mi izbijati gnojni prištići na spolovilu (izvana na koži). Kada iz njih izađe mala količina gnoja, on se pretvori u bolnu kvrgu veličine 0,5 cm, koja je na dodir pomična. Takav čvor nestane sam od sebe i nakon nekog vremena se opet pojavi i sve ispočetka. Možete li mi dati kakav savjet? Hvala.

dr. Dinko Kaliterna

Potrebno je isključiti da se ne radi o uraslim dlakama ili cistama što zahtjeva skorz drugu terapiju. Savjetujem da prije pregleda ne dirate promjene s rukama tj ne stiskate mjehure te koristite Klimicin T gel ili Dalacin T otopinu 2x dnevno na promjene.