Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

kapilare

ivana

Imam 23 godine i izražene kapilare na nogama.Imala sam ih već u 15 god. ali sada su jako izražene. Da li je moguće trajno ih odstraniti?Ako je, gdje i koliko košta?Molila bih vas da mi preporučite kozmetički salon ili specijalistu na području Rijeke. Hvala

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Navedene kapilare je moguce ukoniti na sljedece nacine ( ako se radi o kapilarama promjera do par mm ) : laser , sklerozacija i spaljivanje na struju ( elektrokoagulacija ).Od navedenih metoda po najnovijim spoznajama najbolja je sklerozacija tj. ustrcavanje sredstva koje unisti kapilare te bih nju preporucio.Metoda je bezbolna jer se radi s malom iglom i rezultati su vidljivi odmah, samo par dana morate nositi tupfere te elasticne najlonke sto duze ( bar 3 tjedna nakon zahvata).Stoga se metoda radi samo tokom hladnijih mjeseci.U vecini slucajeva rezultat traje bar par godina tj. ovisno o vasem pridrzavanju uputa ( sto manje stajati, niske pete nositi, sto duze nositi elaticne carape, kad mozete noge drzite u povisenom polozaju ).Za ocekivati je da ce nove kapilare izbivati tokom zivota jer se radi o nasljedenom stanju ali navedena metoda se moze provoditi neogranicen broj puta.Nazalost ne mogu vam imenom posebno preporuciti kolegu jer ne znam tko se bavi s tom
problematikom.Javite se u bolnicu ili privatno, sama metoda je jednostavna te smatram da bi je bilo koji kolega savjesno obavio.