Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

laser/za dr. Kaliternu

moony

Poštovani,
molila bih informaciju koliko je tretman laserom uspješan u ljiečenju akni...bila sam kod vas na mikroabraziji i rekli ste da laser zatvara poru pa onda akna na tretiranom mjestu više nikada ne nastaje...ako sam dobro shvatila blunk
zanima me cijena tretmana i kolika se površina u jednom tretmanu tretira jer pretpostavljam da ne možete baš svaku poru "srediti" happy
zahvaljujem na odgovoru

Dinko Kaliterna, dr. med.

Tretira se cijelo lice, čelo, nos, brada i vrat po potrebi. Laser uništava lojnu žljezdu te se akna na tom mjestu gotovo nikad ne vraća nego u blizini tog mjesta može se javiti nova akna koja se drugim tretmanom uništava. Bitno je pridržavanje uputa o prehrani, njezi kože i lokalne terapije. Hormonalni status jako utiče. Laserom se smanjuje izbijanje novih akni i postiže duža razdboblja bez novih akni. Teško je prognozirati jer su rezultati individualni vodeći računa o navedenim faktorima. Praktično s laserom se mogu zamjeniti anitbiotici, kontracepcija u većini slučajeva te brzo postići poboljšanje tena uz smanjenje pora i ostale poželjne efekte.