Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

molim vas savjet

ivan

Kod moje prijateljice,pojavljuju se u usnoj supljini i na jeziku vrlo bolne ranice koje traju i do desetak dana.Ponekad se ne pojavljuju i po mjesec dana a onda opet i tako vec duze vrijeme.Molim vas dali mi mozete reci o cemu se radi i dali se prenosi kontaktom.Hvala vam unaprijed.

Cybermed

Poštovani,

Molimo Vas da to pitanje postavite u okviru foruma iz oralne patologije.

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Po opisanim znakovima ne radi se sigurno o zaraznoj bolesti, no da
bili sigurni o cemu se radi svakako savjetujem pregled dermatologa koji
ce utvrditi uzrok i lijecenje.Postoji citav niz stanja i bolesti koji se javljaju u usnoj supljini u vidu " ranica".Potrebno je utvditi da li su promjene samo u usnoj supljini ili ih ima jos po tijelu i spolovilu.Kod vase prijateljice najvjerojatnije se radi o aftama.Nema razloga da se plasite zaraze.Danas se smatra da su afte uzrokovane reagiranjem organizma samog na sebe.