Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Mrlje

Bolesničina

Imam bijele mrlje po licu.Sada dok ovo pišem malo me počelo svrbiti.
Mrlje nisu velike veličine nokta (mog)malog prsta.Pomoć?????????????????????

mr.sc.dr. Suzana Ljubojević

Kod Vas se vjerovatno radi o tzv. Pityriasis alba. Ona se najčešće javlja u osoba koje su aopičari (alergičari). Osim po koži lica najčešće se javljaju i na koži nadlaktica i ramena. Na bijelim mrljama povremeno se mogu stvarati sitne bjelkaste ljuskice koje mogu biti popračene svrbežom. Osim kod atopičara, opisane promjene mogu se javiti i kod ljudi koji imaju česte infekcije grla, nosa, uha te problema sa zubima. Savjetujem da se javite nadležnom dermatologu koji će temeljem kliničkog pregleda ustanoviti o kakvim je promjenama riječ te Vam predložiti određenu labaratorijsku obradu kao i pružiti odgovarajuće liječenje.