Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

par pitanja

a_n_t_e_

na internetu sam pronašao losion Pantostin, moete li mi reći na koji način djeluje i kakvo je vaše mišljenje o njemu?
isto me zanima vaše mišljenje o Revivogenu te može li se u Hrvatskoj nabaviti?
i još, na početnoj stranici cybermeda piše da su muškarci liječeni od raka prostate izloženi većem riziku dijabesa i srčanim bolestima, pa me zanima da li se navedena studija odnosi na lijekove koji rade na principu finsterida i da li potoji veća opasnost od razvoja navedenih bolesti kod osoba koje koriste finst. za liječenje ispadanja kose?
hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pantostin je hormonski preparat koji sadrži alfatradiol, nema ga kod nas, te Vam ne mogu reći svoja iskustva. Mislim da ga vrijedi probati. Za razliku od njega Revivogen je jedan od brojnih biljnih preparata za liječenje raznih alopecija. Mislim da nećete imati neke veće koristi od njega. Liječenje raka prostate je u domeni urologa, te će Vam i tu studiju najbolje prokomentirati urolog.

a_n_t_e_

hvala na odgovoru, postavio bi van još par pitanja..
što znači "alfatradiol", tj kakva je njegova uloga?
dal revivogen blokira oba oblika alfa reduktaze kako proizvođač navodi?
kakvo je vaše mišljenje o dutasteridu, da li je i službeno odobren kao lijek za ispadanje kose, je li rizik ka nuspojavama kod njega veći nego kod finasterida?
može li se 5% minoksidil naći u otopini koja ne sadržava alkohol, možete li mi reć koji je to preparat ako postoji?
još jednom,zahvaljujem