Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Pitanje u vezi kose

marin_zd

Poštovani!

Imam jedno pitanje!

Zanima me sljedece :

Imam 24 godine i bio sam kod dermatologa na pregledu jer sam smatrao da mi se kosa na podrucju vertexa malo prorijedila.
Otišao sam na pretrage i rezultati mikološke i parazitološke pretrage je negativan. Na pregledu mi je rečeno kako mi je pod mikroskopom kosa (korijen) u potpunosti zdrav i da mi se jako teško čupa kosa s pincetom pa me zanima
1. zašto mi isključivo kosa otpada u pranju (oko 150) a ne na čupanje i na
jastuku

2. da se radi o ozbiljnijoj početnoj androgenoj alopeciji dali bi se na tim vlasima koje su mi testirane zakljucilo drugacije a ne da je zdrav korijen

Unaprijed hvala!

Marin, Zadar

dr. Krešimir Kostović

1. To Vam se ne može reći, pogotovo bez pregleda.
2. Da, zaključilo bi se drugčije.