Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

xantihelasmae palpebrarum

ivana

Poštovani,
U 10. mjesecu bila sam kod dermatologa koji je napravio tretman elektrokoagulacijom xantihelasmae palpebrarum. Xantihelasmae su se bile pojavile i na gornjim i na donjim kapcima. Danas 7 mjeseci kasnije iznad gornjih i iznad donjih kapaka su umjesto žutih, bijele velike flekice koje se nemogu prekriti ničim, ni korektorom niti puderom, a niti kremama za samotamnjenje. Odogovrite mi molim Vas da li će se pigment vratiti, a ako neće koji su naćini da se to nekako ublaži ili ukloni
S poštovanjem

Dr.med.spec. Dinko Kaliterna

Nazalost iz vaseg odgovora nisam doznao dovoljno informacija.Najbolje bi bilo napraviti pregled kod dermatologa da se utvrdi priroda tih bijelih "flekica" tj. da li se radi o novim promjenama ili su one posljedica tretmana kako bi odredili dalji tretman tj. postupke.
U vecini slucajeva se vrati pigment, sto se tice kamuflaze probajte
proizvod firme Avene koji kupite u apoteci da pokrijete promjene.