antieritrocitna protutijela

dadasos

Dobila sam nalaz u kojem je moja krvna grupa 0 Rh+(poz),indirektni antiglobulinski test negativan,a pod napomenu mi pise da nisu pronađena antieritrocinta protutijela te da obavim kontrolu u 8 mj trudnoce!a na hepatitis i sifilis je nalaz negativan. S obzirom da sam u 8tj trudnoce dali imam razlog za paniku???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nemate razloga za brigu. Često se takav nalaz vidi, nema nikakvih implikacija na Vas, fetus i trudnoću,