Colpitis gravis

sab

Postovani,

Prije sedam dana mi je ustanovljen colpitis gravis, pila sam tablete Atrican i koristim vaginalete Neo penotran (trebam ih koristiti jos 7 dana). Medjutim, imam bolove u donjem dijelu trbuha i jak osjecaj peckanja kada koristim vaginalete. Da li trebam i dalje da ih koristim ili da prekinem terapiju? Koliko dana inace traje ovakva vrsta infekcije? I da li je pogresno ako tokom terapije pijem kontracepcijske pilule?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, navedene vaginalete su dosta agresivne, te izazivaju peckanje i uništenje normalne flore rodnice.
Savjetujem da probate sa blažim antimikoticima,(tipa Canesten npr), te sa preparatima za obnovu flore rodnice.
U isto vrijeme možete korisiti kontraceptivne pilule.

sab

Hvala na brzom odgovoru!!
Kod mene se radi o tzv. mijesanoj infekciji (bakterije i gljivice) pa ne znam hoce li mi samo Canesten pomoci?? Jer sam citala da je canesten samo za gljivice.. :s

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte sa manje agresivnim preparatima. Uzimte Poligynax vaginalete ili ovako kao što sam Vam preporučio.