Bolan i uvećan jajnik u trudnoći

Antonela30

Poštovani,
U 7. sam tjednu trudnoće i osjetila sam jako uvećan desni jajnik koji je i bolan na dodir. Ginekolog mi je jedino rekao da mirujem te da dođem na redovno dogovoreni pregled idući tjedan. Da li je uobičajen tako uvećan jajnik u ranoj trudnoći i može li to nepovljno utjecati na daljnji tijek trudnoće?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, u trudnoći je obično jedan jajnik povećan, jer je hormonski aktivan i luči progesteron koji održava ranu trudnoću. Druga stvar koja može biti je upala, zatim cista žutog tijela. Predlažem vam vaginalni UZV uz Color dopler za početak.