klamidija

sv klara

prije tri godine mi je otkrivena klamidija, to je bilo prvo tromjesječje trudnoće. Terapija sumamed, poslije u trudnoći još dva puta rađeni brisevi, sve b.o.. Na pregledu poslije poroda, papa test b.o. Nisam bila 2 god. kod ginekologa, idem ovaj tj. Zanima me da li bi trebala tražiti doktora barem svake dvije godine da radim briseve na klamidiju,ako mi je papa test uredan? tj, da pojednostavim, mogu li imati klamidiju, a papa test uredan. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da možete imati klamidiju a da Vam je PAPA test uredan. Dakle PAPA test nije specifičan za klamidiju, njime se samo u rijetkim slučajevima može dokazati ista.
Jedino ispravno ako sumnjate je da napravite cerviklane briseve.