bolna kvržica

ivaa29

Poštovani, zahvaljujem na ranijim odgovorima.

No, jutros sam našla kvržicu s desne strane, na predjelu između velikih i malih usana, blizu vaginalnog otvora. Veličine je manjeg graha i dosta bolna na dodir, a malo boli i dok hodam. To je do sada 3. puta da mi se javila, s tim da je znala biti i na istom mjestu s lijeve strane. Obično bi sama prošla nakon nekoliko dana. Da li se to upalila Batholinijeva žlijezda?? Moram li to liječiti ili pustiti da samo prolazi? Pošto mi se svako malo vraća, hoću li kasnije imati većih problema s tim? Čitala sam da je nekada potrebno čišćenje te žlijezde, pa čak i operacija?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prema opisu koje ste dali i opetovanosti mislim da se radi o upali Bartholinijeve žlijezde. Otok, bolnost, pponavljanje, crvenilo znak su infekcije i upale. Savjetujem da se javite ginekologu na pregled, koji će Vam ordinirati antibiotike i odrediti da li je potreban kirurški zahvat zvan marsupijalizacija.
S obzirom na opetovanost treba razmisliti i o odstranjenju cijele žlijezde. Nema reperkusije na trudnoću niti problema kasnije .