Cilest day after pill

piskaralo

Poštovani/poštovana,
naime nakon nesreće s puknutim kondom otišla sam ginekologici i propisala mi je cilest 3 odmah i 2 nakon 12 sati. U brizi sam jer sam pročitala na internetu da cilest ide 3+3. Hoće li djelovati i moja doza? Tablete sam popila nakon otprilike 7 sati od nezaštićenog odnosa. I možete li mi objasniti princip na kojem djeluju pilule. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Cilest postkoitalno se pije 3+3, ali ako ste popili i 3+2 bit će dovoljno, ne morate biti u brigi.

piskaralo

Zahvaljujem Vam se na brzom odgovoru! Kada mogu očekivati slijedeću menstruaciju (inače mi je redovita)?