nisko posteljica i rad

mjesec10

Trenutno sam u 20 tjednu trudnoće. Na ultrazvuku mi je jerečeno da mi je posteljica nisko sprijeda, ali niakve druge mjere mi nisu naznačene. S obzirom da sam još uvijek u radnom odnosu malo sam zabrinuta da li smijem nastaviti raditi s takvom dijagnozom i da li ima vremena da se ona digne? Unaprijed hvala na pomoći

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nisko sijelo posteljice nije prepreka za obavljanje svakodnevnog posla.
Posteljica bi se trebala podići do 32. tjedna. Nakon toga je pozicija stacionarna, te treba procjeniti koliko je od unutarnjeg ušća pomoću ultrazvuka.
Savjetujem vam UZV pregled za 3 tjedna sa time da imate jako napunjen mokraćni mjehur.