dali sam trudna???

dea65

zadnja mestruacija mi je bila 26.09. ,znaci kasni mi sad vec 12 dana....imam bolove u grudima,al nemam nikakve mucnine...napravila sam test i pokazo je da sam trudna...Al sam otisla kod ginekologa i reko je da jos nista nevidi i da nezna,uzo mi je papa test za trudnocu i reko da dodem za tri tjedna pa da cemo napravit ultrazvuk...al ja nemogu cekat da dode taj dan da vidim...mozete mi vi reci sta???jel ima kakve mogucnosti da sam trudna???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test pozitivan radi se o trudnoći.
Svakako se mora napraviti uzv da se vidi da li je trudnoća u maternici ili nedaj bože vanmatenična.
Dakle savjet je čim prije na uzv.

dea65

ako je bio abortus prije godinu i mjesec dana...dali to ima kakve veze??dali moze doc do problema???
Hvala unaprijed! :/

AnaJur

Postoji li moucnost da sam trudna cak ako decko i ne svrsi u mene? Uvijek svrsi vani pa se obrise no mogu li zatrudnit od manje kolicine koja mu je mozda promaknula a nastavili smo dalje? Također me bole jajnici i doslo je do manjeg krvarenja tjedan dana poslije menstruacije pa ne znam ako je to jedan od simptoma

AnaJur

Mozda da to malo bolje pojasnim.. Znaci zadnje stvark zavrsile su mi 28.10 i imala sam nezastoceni odnos s deckom dan i 3 dana poslije. On nikad ne svrsi u mene nego vani, obrise se maramicom i nastavimo. Kaze da sisne mokracno spolnh cijev dovoljno da sva sperma izađe, no zanima me jeli to doista moguce i ako nije mogu li zatrudnjeti od manje kolicine koja je tako ostala? Također sam citala da sperma izlazi cijelo vrijeme ali u malim kolicinama, jeli to istina? Kada mogu napravit test za trudnocu? Vazmo je za napomenut da nemam redovite cikluse
Hvala

AnaJur

I prestala sam uzimat kontracepciju nedavno.. Sad me boli u doljnjem dijelu trbuha, imam tperaturu 37.4 i primjetila sam manje krvarenje. Moze li to bit jedan od simptoma?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dea, nema nikakve veze.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ana tim načinom trudnoća je moguća. To što se on izvana pobriše nema nikakve veze.
U mokraćnoj cijevi ostane neki put dovoljno sperme za oplodnju.

AnaJur

Cak i ako to sve dobro istisne van? Uvijek pobrise i onda jos pritisne par puta pa izađe jos sperme i tako par puta

hercegovka

doktore molim pomozite,zadnji menzus sam dobila 16.10 i pila sam klomifen,doktor je na zadnjem pregledu rekao da je folikul 25 mm i da mi je se pocela debljati sluznica kao moguca priprema za menzus i rekao da dodem 8.10 na uz da vidi jel cista ili je puklo i da kao on moze tada vidjet jesam ili nisam trudna i ako nisam da ce mi dati dobrostan za izazivanje menzusa kako su mi neredovni pa opet na klomifen,a ja tek 12og mogu na testu vidjet jesam ili nisam,pa me zanima dali njemu moze pokazati trudnocu 5 dana prije ocekivanog menzusa..???aparat uz je stari,pa sam ja kontala da sutra izvadim betu prije nego sto odem po dobrostan znaci moze li meni beta pokazati tocan rezultat 7 dana prije ocekivanog ciklusa???stvarno sam zabrinut nebi volila riskirati,a on je rekao da je trudnoca moguca jedino ako je prije bio neki manji folikul pa puko,ja simptome za menzus imam ziganje jajnika i crvenilo u licu to su moji simtommi,ali isto tako mokrim cesce nego inace...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ana čak i tada. Ne začudite se ako ostanete trudna na taj način.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hercegovka tada naravno nije moguće vidjeti trudnoću.
Ako trebate dobiti 8.11 onda tek tada možete napraviti test.
Ako je isti pozitivan najranije će se trudnoća u maternici vidjeti 15.11.
Strpite se i ne trčite pred rudo.

ljetna oluja

I da jos jedno pitanje.. Koji su to najraniji simptomi trudnoce koji se mogu osjetiti u 5. nedjelji trudnoce? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mućnina, krvarenje, bol i povečanje prsa, gadljivost hrane, izostanak menstruacije, pojačano mokrenje.
Pogledajte prijašnje postove o tome da se ne ponavljam.

ljetna oluja

Oprostite, ja sam bila napisala i pitanje prije ovog, alo vidim nije objavljeno.. Naime ako sam imala nezasticen odnos, pri cemu on nije svrsio u mene.. kasnije ga je obrisao.. pa smo nastavili kroz nekoliko vremena ponovo nastavili, ali je trajalo kratko.. ima li tada sanse da zatrdunim.. To se desilo 5. oktobra, a ja sam dobila menstruaciju 19. oktobra, sto je inace, jedan ranije.. E, sad postoji li sansa za trudnocom, jer sam citala na forumima da djevojka moze dobit' menstruaciju a da je ipak trudna.. To je neko implatacijsko krvarenje.. ako mi mozete tacno objasniti tarzliku izmedju prave menstruacije i te ''lazne''? Inace,menstruacija je trajala 5 dana..stim sto je 5. dan bilo malo slabije. Da li imam potrebu da radim test za trudnocu?
Molim Vas da mi odgovorite.
Hvala Vam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

O kakvoj trudnoći govorite. Imali ste menstruaciju. Lijep pozdrav.

colved

Postovani,

zadnju menstruaciju sam imala 27.09. Menstruacije su mi redovne (6-7dana), ciklus od 28 dana. Spolni odnos sam imala 20.10. koliko ja znam izracunati, plodni dani su vec bili prosli. Menstruacija mi, dakle, kasni 12 dana. Jutros uradjen test koji je negativan. Osjecam se odlicno, simptomi koji na bilo sta ukazuju ne postoje. Eventualno blagi bolovi janika. Kakve su mogucnosti da test grijesi i da sam mozda ipak trudna? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bili su neplodni dani. Test ne griješi. Niste trudna.

Mickooo

Decko i ja imamo odnose vec 2 mjeseca i stalno koristimo kondom prilikom odnosa,nijednom Hvala Bogu nije pukao, sve je bilo u redu, menstruacije su mi redovne, svako 28-30 dana, e zadnju menstruaciju sam dobila 29.10.2013. a dan prije toga znaci 28.10. smo imali odnos al samo je usao u mene bez kondoma, izvadio ga, i to je bilo to, nije doslo do ejakulacije ni nicega. E sad, imala sam redovno menstruaciju, 5 dana mi je trajala kao i obicno, nakon sto se zavrsila imali smo ponovo odnos 4.11. i od 5.11. osjecam bol u gornjem dijelu stomaka. Moguce da to nema nikakve veze, al da li postoji ikakva mogucnost trudnoce omg Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa za trudnoćom.